Ostrava v Košicích dva ze tří

Basketbalistky SBŠ Ostrava mají za sebou úspěšný prodloužený víkend na turnaji Evropské ligy EWBL v Košicích. Na Slovensku dokázaly zareagovat na úvodní porážku dvěma vítězstvími, když v neděli přehrály kazašský celek Astana Tigers 70:58.

Ostravský tým většinu prvního poločasu ztrácel, ale závěr druhé čtvrtině českému celku vyšel skvěle a poprvé se dostal do mírného vedení. O to sice ve třetí čtvrtině krátce přišel, posledních patnáct minut zápasu ale už Ostrava kralovala a Astanu celkem pohodlně přehrála.

Hvězdou zápasu byla ostravská kapitána Eilidh Simpson s 19 body, dvanáct bodů přidala Natálie Miklíková. Čtrnáct bodů stačilo na pozici nejlepší střelkyně Astany Zalině Kurazové.

Evropské poháry pro Ostravu pokračují hned ve čtvrtek domácím duelem CEWL s rumunským Satu Mare.