Ostrostřelba USK zastínila návrat Voráčkové

I po devátém zápase RENOMIA ŽBL jsou basketbalistky Strakonic bez výhry. Poslední tým tabulky v předehrávce devátého kola nestačily na lídra tabulky USK Praha 45:140 a ztrácí dvě výhry na Slovanku a Trutnov.

Souboj prvního s posledním celkem tabulky měl jeden hlavní motiv. Byl to první zápas reprezentační křídelnice Veroniky Voráčkové po návratu ze studijního pobytu v USA v dresu USK Praha a shodou okolností vyšel do Strakonic. Tedy na místo, kde svou ligovou kariéru dvacetiletá basketbalistka začínala. Voráčková do prvního ligového zápasu této sezóny naskočila z lavičky poprvé po pěti minutách hry a okamžitě trojkou zvýšila na 23:7 a potvrdila silný vstup Pražanek do zápasu, které zvládly za první desetiminutovku nakonec nasázet čtyřicet bodů.

Ani pak ale agresivní hra USK neopadla a zdálo se, že Pražanky směřují ke střeleckému rekordu. Ve druhé čtvrtině nasázely 32 bodů, ještě tři minuty před koncem třetího období překonaly stobodovou hranici a bylo jasné, že bojují spíše se sebou než se soupeřem. Rekord sezóny nakonec nejtěsnějším rozdílem nepadl, když Veronika Šípová košem s faulem překonala 140 bodovou hranici, další koš už ale Pražanky nestihly a bod zaostaly za svým výkonem v letošní sezóně proti Trutnovu.

Dvoucifernými střelkyněmi domácích byla Simona Růžková se 17 body a Kateřina Galíčková s 11. Za USK vládla sedmi dvouciferným střelkyním Brionna Jones s 28 body a 13 doskoky, Marja Režan a Tereza Vyoralová přidaly po 22 bodech. Veronika Voráčková stihla za 22 minut devět bodů.