Parádní výkon KP přinesl první výhru

Basketbalistky KP Brno porazily ve čtvrtém kole EuroCupu polský Gorzów 71:67 a získaly první výhru v letošním ročníku soutěže. Zároveň tak dvě kola před koncem udržely naději na postup do play off, tam totiž projdou ze skupiny dva celky a také čtyři nejlepší z celkem deseti skupin na třetích místech.

Brňanky před velmi dobře zaplněnou domácí halou držely krok s polským favoritem a několikrát se dokonce dostaly do vedení. Konečně neměly před soupeřkami takový respekt, jaký byl na Královopolankách jasně patrný v prvních kolech EuroCupu. V úvodních dvou čtvrtinách zářila hlavně Sarah Beránková, která dala čtyři trojky a čtrnácti body včetně koše těsně před poločasovým klaksonem udržela tým ve hře. Ve třetí čtvrtině se k ní přidala i Michaela Stará, která se první půlí protrápila a dvěma trojkami pomohla k sérii 11:0 a utržení rozdílu až na 61:47. V tu chvíli všechno vypadalo jasně, ale hostujícím hráčkám se podařilo přitvrdit v obraně a v závěrečných čtyřech minutách nedovolily Brnu ani bod. Samy však zvládly přes nahecovanou brněnskou obranu bodů jen pět a KP zuby nehty udrželo cennou výhru.

Stará s Beránkovou střelecky táhly svůj tým čtrnácti body, o bod méně stihla Gabi Green. Klíčem k výhře Brna byla hlavně obrana, když se podařilo hvězdu soupeře i WNBA Kahleah Copper udržet na 12 bodech, sedmnáct jich dala jako nejlepší střelkyně zápasu Litevka Laura Juskaite.

Teď čeká Královopolanky zasloužená reprezentační přestávka, EuroCup pro ně pokračuje 28. listopadu v Ankaře duelem s největším favoritem skupiny Botasem.

Dušan Medvecký (trenér KP Brno): „Já jsem před zápasem tvrdil, že uspět můžeme jen jako tým. To se potvrdilo, podali jsme týmový výkon založený na vynikající obraně. Ubránili jsme Copperovou a to rozhodlo."