Pět NEJ 1. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo ve třech zápasech prvního kola Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejbolavější prohry

Žabiny Brno a KP TANY Brno si nemají co závidět, oba kluby vstoupily do Chance ŽBL bolestivými porážkami. Žabiny ještě 69 sekund před koncem v hale Sokola Hradec Králové vedly, aby prohrály 63:67. Svých 23 ztrát nedokázaly zazáplatovat lepším doskokem ani kvalitnější střelbou. Královopolanky nevytěžily proti BLK Slavia Praha nic z povedeného prvního poločasu ani z devítibodové série, která je v závěru dostala do vedení. Nevyšla jim ani poslední akce zakončená Evou Kopeckou, a tak prohrály 72:73.

Nejodvážnější střelkyně

Sokol Hradec Králové měl tahounku, která na koš Žabin Brno vyslala 20 střel. Devět z nich Kateřina Zeithammerová proměnila, a proto se blýskla 23 body. Navrch má na kontě vítěznou dvojku, jež definitivně otočila skóre ve prospěch Východočešek.

Nejpovedenější návrat

Zuzana Kučerová se v Chance ŽBL objevila po bezmála roce a půl, DSK Basketball Brandýs jí ale zařídil příjemný návrat. Levhartice z Chomutova se po zranění blýskla 16 body a sedmi doskoky, na palubovce k tomu nepotřebovala ani 20 minut.

Nejmrzutější premiéra

Na přivítání mezi ligovou elitou asi nebude v dobrém vzpomínat Natálie Durdová. Devatenáctiletá hráčka DSK Basketball Brandýs si zapsala hned osm ztrát, ač odehrála pouze 17 minut. Na pozitivní polovinu statistik přidala pět bodů, když trefila svou první a jedinou trojku a dva ze tří trestných hodů.

Nejnapěchovanější statistiky

Monice Fučíkové z Levhartic Chomutov se v úvodu ligového ročníku povedlo, nač sáhla. Za necelých 22 minut zvládla 11 bodů, osm doskoků, pět asistencí a pět zisků. Proměnila čtyři ze sedmi pokusů z pole i obě šestky.