Pět NEJ 10. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v 10. kole Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejrozladěnější tým

Basketbalistky KP Brno se na půdu Levhartic Chomutov dopravovaly se značnými obtížemi, což jim cestu za osmou výhrou v řadě značně zkomplikovalo. Ale porážku 59:80 si "zajistily" až bídným výkonem v poslední části, kterou ztratily 5:24. Z pole minuly všech 11 pokusů a proměnily jen 5 z 10 trestných hodů.

Nejskrytější milník

Anežce Kopecké stačilo v Chomutově 11 bodů, aby se stala nejlepší střelkyní Královopolanek. Svou celkovou bilanci v lize tím posunula 1004 bodů. Ale nenápadně se hned za ni zařadila domácí Michaela Krejzová. Ta nastřílela do koše KP hned 21 bodů a protože si v předehrávce s Žabinami Brno pomohla 10 body, celkově už je 1003 bodech.

Nejoslabenější kádr

Sokol Hradec Králové se dočkal návratů Simony Fišerové a Kláry Vojtíkové, premiéru v novém dresu má za sebou ukrajinská pivotka Tetiana Havrylchyk, přesto Východočešky v duelu se Žabinami Brno doplatily na absenci. Bez Kristýny Čuperkové nenašly tu pravou zbraň a padly 56:77. Jedinou výraznější střelkyní byla Pamela Therese Effangová se 16 body, ta však příliš nezaperlila v ostatních statistikách. A tak nejužitečnější hráčky poraženého celku (Vojtíková, Effangová a Lucie Bolardtová) mají zapsánu validitu 7, Jihomoravanky dle tohoto ukazatele disponovaly hned šesti hráčkami prospěšnějšími.

Nejprobuzenější trojkařka

Duel mezi Slovankou a SBŠ Ostrava nečekaně nabídl 170 bodů, tři střelkyně se dostaly přes 23 bodů. Nejvíce se vedlo domácí Andree Ondrouškové, která si 24 body za 27 minut ve hře utvořila nové osobní maximum. Pomohla si 6 trojkami z 10 pokusů. Po první půli přitom byla na pouhých dvou bodech. Na výhru to ale nestačilo.

Největší hrdinka

O výsledku 86:84 pro SBŠ Ostrava na palubovce Slovanky totiž za vyrovnaného stavu rozhodla Kateřina Káňová 66 sekund před koncem. V poslední minutě si pak bilanci vylepšila o tři doskoky, z toho jeden útočný. Sebrala všechny tři míče, o které se tomto úseku bojovalo. Nepříliš skloňované jméno má po svém 50. ligovém zápase zapsáno 8 bodů a 8 doskoků. První ukazatel je vyrovnaným osobním maximem.