Pět NEJ 11. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v 11. kole Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejdůraznější debut

Temi Fágbénlé v české nejvyšší soutěži debutovala, na světových palubovkách to však je nesmírně protřelá hráčka. A svůj vysoký nadstandard britská reprezentantka předvedla v duelu prvního s druhým. ZVVZ USK Praha pomohla k jasné výhře v hale KP Brno 86:50. Na 27 bodů jí stačilo 15 střel z pole, 13 z nich trefila. Svých 18 doskoků rozložila mezi osm útočných a 10 obranných. Triple double Mosese Malonea byl blízko... Její výkon zkalilo jen pět ztrát.

Nejosamělejší střelkyně

S vysokou prohrou KP Brno proti ZVVZ USK Praha dokázala významně hnout jen Kateřina Galíčková, mladá křídelnice zvládla 17 bodů, když za 23 minut na hřišti proměnila sedm z devíti pokusů. A oba trestné hody. Ovšem i ona má na kontě nemile vysoké číslo v kolonce ztrát. Šest.

Nejskrytější rekord

Připomíná se to nedostatečně: slovenská trenérka Natália Hejková se podílela hned na dvou sériích o 253 výhrách v řadě. S MBK Ružomberok to ve slovenské nejvyšší soutěži zvládla v letech 1995 až 2003. Se ZVVZ USK Praha jí docílila právě nyní. Šňůra započala v roce 2013, to už Hejková na lavičce několik měsíců seděla.

Největší propad

25:12, 18:20, 13:24 a 13:25. Po vynikající první čtvrtině se Kara Trutnov proti BLK Slavia Praha propadala a propadala, aby doma podlehla 69:81. Východočešky si uškodily 18 ztrátami oproti devíti v podání Pražanek. To je hlavní důvod, proč měly hosté k dispozici o 15 střel více (72:57).

Nejmladší hráčka

V Chance Ženské basketbalové lize se poprvé objevila hráčka narozená v roce 2006, konkrétně 16. ledna. Nella Bernasová za BK Strakonice absolvovala prvních 156 sekund při vysoké prohře 40:85 na palubovce Slovanky. V zápase stihla jednu neúspěšnou střelu a jeden faul. Na pozici nejmladší hráčky tohoto ročníku nahradila královéhradeckou Annu Brožovou (narozena 4. prosince 2005), jež dostala důvěru už v osmi utkáních.