Pět NEJ 12. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo ve čtyřech zápasech 12. kola Chance Ženské basketbalové ligy.

Největší milník

Valentýna Kadlecová sice neodvrátila porážku svých Levhartic Chomutov na palubovce KP TANY Brno v poměru 75:87, ovšem osobní rekord 30 bodů je solidní cenou útěchy. Stále teprve devatenáctiletá reprezentantka těžila hlavně ze šesti úspěšných trojek, po šesti získaných faulech dostala k dispozici deset trestných hodů, osm z nich proměnila. Díky nebývalému střeleckému večeru se po svém 88. ligovém utkání navíc dostala na 1006 bodů. Významnou metu pokořila nejméně o utkání dříve, než oficiální web Chance ŽBL předpokládal...

Nejlepší cizinka

Střelecký výkon kola nicméně nepatří Kadlecové, ale Kwanze Murray z DSK Basketball Brandýs. Jejích 32 bodů proti SBŠ Ostrava je nejlepším počinem zahraniční hráčky v tomto ročníku, o bod překonává výkon Kyah Proctor ze zápasu její Kary Trutnov se Slovankou. Lepší byla jen Eliška Hálová, která zaznamenala 38 bodů ve druhém souboji Slovanka versus Kara Trutnov.

Nejoblíbenější soupeř

DSK Basketball Brandýs má coby ligový nováček na kontě dvě výhry - a obě získal proti SBŠ Ostrava. Ve venkovní odvetě uspěl 90:80. Nejen zásluhou 32 bodů v podání Kwanzy Murray, ale také díky 19 bodům a pěti asistencím čerstvé posily Khiany Johnson či double double 10 bodů a 13 doskoků v podání Leezy Burdgess.

Nejvíc novicek

Nejzásadnější úpravu sestavy připravila Kara Trutnov, proti BLK Slavii Praha v české nejvyšší soutěži debutovaly Američanka Devon Brookshire (10 bodů a pět doskoků za 31 minut) a Bulharka Karina Konstantinova (osm bodů, pět asistencí a tři doskoky za 28 minut). Po téměř šesti letech se vrátila Slovenka Dominika Rusiňáková (pět bodů a šest doskoků za 27 minut). Jasnou porážku 50:86 ale žádná z posil neodvrátila. Na lavičku pak usedly sedmnáctileté Viktorie Kulichová a Lenka Křivská, debutu se ale zatím nedočkaly.

Nejpřesnější rým

Gabriela Mervínská a Alžběta Levínská, dvě spoluhráčky ze Slovanky, se proti Žabinám Brno (54:104) zapsaly nebasketbalovým jedním bodem. Není to však jediná statistika, v níž se Mervínská s Levínskou rýmují. Obě střílely dva trestné hody a třikrát se pokusily o dvoubodový pokus. Obě odehrály 27 minut. Mervínská má po 77 ligových utkáních 393 bodů, Levínská v 78 zápasech nasbírala 392 bodů.