Pět NEJ 13. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo ve čtyřech utkáních 13. kola nejvyšší ženské soutěže.

Nejslabší moment

Ofenziva ZVVZ USK Praha se v novém roce proti BK Strakonice-U19 Chance rozjížděla pomalu. Protože 126 bodů patří k těm slabším výkonům v zápasech s Jihočeškami. Ve druhé půli mistryně zapnuly obranu, soupeři ve třetí čtvrtině dovolily pouze dva body.

Nejpozdnější probuzení

Veronika Voráčková ze ZVVZ USK Praha nastřílela v poslední čtvrtině s BK Strakonice 10 bodů. Mírná potíž je, že to jsou její jediné body v utkání. Česká reprezentantka tedy stále čeká na překonání hranice 1000 ligových bodů, potřebuje ještě tři.

Nejpovedenější večer

Útok KP Brno v hale Slovanky táhla Kateřina Zohnová, na 89 bodech svého celku se sedmatřicetiletá křídelnice přímo podílela 27 body. Zakončení měla takřka dokonalé, trefila pět z osmi střel za dva body, do koše jí spadlo všech pět pokusů za tři i oba trestné hody.

Nejspolehlivější pivotka

Natalie Kucowski, spoluhráčka Zohnové z KP Brno, spolehlivě zapisuje body, ale ještě významnější je její práce na doskoku. Se Slovankou jich předvedla hned 21, jedná se o rekord sezony a desátou pozici v historických statistikách. Velice vydařený večer doplnila 16 body, šesti asistencemi, čtyřmi bloky a třemi zisky.

Nejdůležitější příspěvek

Jen jedno ze čtyř utkání bylo vyrovnané, SBŠ Ostrava prohrála s BLK Slavia Praha 56:67. A tak bylo 19 bodů Elišky Mircové pro Slavii nesmírně cenných. První rozehrávačka týmu si pomohla hlavně pěti trojkami, k vyrovnání osobního maxima jí dovedlo deset pokusů.