Pět NEJ 15. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v 15. kole Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejdivočejší sestava

Sokol Hradec Králové nastoupil do zápasu se ZVVZ USK Praha bez Kristýny Čuperkové, Pamely-Therese Effangové, Aleny Hanušové, Kateřiny Zavázalové, Michaely Matuškové, Simony Fišerové a Charlotte Velichové. Místo nich nastoupila řada mladic. To nemohlo dopadnout dobře. Nedopadlo. Dopadlo to 25:116. Poražení trefily jen osm ze 66 střel, USK se prosadil v 41 případech ze 68 pokusů.

Nejsnaživější hráčka

Anna Brožová z Hradce Králové se proti USK pokoušela prosadit opravdu aktivně, přesto zůstala na bodové nule. Za 20 minut na hřišti zvedla 13 střel (dvojky 0/7, trojky 0/6).

Nejvalidnější výkon

NaJai Wynn-Pollard pomohla Levharticím Chomutov k vítězství 97:63 nad BK Strakonice velkou měrou, za necelých 25 minut zaznamenala validitu 39. Nastřádala 26 bodů a 16 doskoků, z toho 11 útočných. Osmkrát byla faulována.

Nejúspornější minuty

Velice efektivně si vedla i Brionna Jones z USK Praha proti Hradci, na 19 bodů jí stačilo 13 pokusů z pole, z toho osm proměnila. Za necelých 22 minut zvládla i 14 doskoků a po dvou blocích a asistencích.

Nejdravější nástup

Derby mezi Žabinami Brno a KP Brno (91:72) patřilo jiné americké pivotce Elisse Cunane. Finálních 23 bodů a sedm doskoků za 26 minut sice žádné rekordy neatakuje, ale 15 bodů za první čtvrtinu už mezi vzácné zápisy patří. Díky jejímu rychlému vstupu do zápasu vedly Žabiny po deseti minutách 24:19.