Pět NEJ 16. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v 16. kole Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejmarnější rekord

Whisper Fisher z Kary Trutnov se pohybuje na čele pořadí ligových doskakovaček od počátku ročníku, ale v duelu se Slovankou se předvedla i nad své vysoké poměry. Jejích 23 doskoků (pět v útoku, 18 v obraně) se totiž řadí mezi pět nejlepších počinů na tomto poli v ligové historii. Východočeškám však tento výkon nestačil. Parádně rozehraný zápas ztratily v prodloužení 99:100.

Nejplodnější pětiminutovka

Souboj Kary Trutnov se Slovankou šel do prodloužení za stavu 83:83. Pětiminutovka 17:16 je nejen na české poměry výjimečná. Slovance pomohly tři trojky z pěti pokusů. V zápase si připsala celkem deset trojek (úspěšnost 37 %), polovinu z nich dala Lucie Svatoňová. V prodloužení ji ale zastoupila Andrea Ondroušková se dvěma trojkami, jednu z nich navíc zužitkovala ve čtyřbodovou akci. Domácí Trutnov proměnil dvě tříbodové trefy ze čtyř. V zápase se dostal na 12 trojek ze 28 pokusů (42 %). Raven Northcross-Baker při své premiéře trefila tři trojky ze čtyř, Raina Tomašicka zajistila tři trojky ze sedmi střel.

Nejklíčovější čtvrtina

Ve třetí čtvrtině proti SBŠ Ostrava pomohla Karolína Šotolová svému KP Brno 12 body, její tým tuto část ovládl 28:11 a zavelel ke konečné výhře 76:69. Někdejší mládežnická reprezentantka celkově přispěla 19 body, sedmi doskoky a šesti zisky.

Nejlepší poločas

Úvodní půle duelu KP Brno - SBŠ Ostrava přitom měla zcela jinou hrdinku, hostující Adéla Smutná v první čtvrtině nastřílela 13 bodů, všechny v řadě za sebou, ve druhé desetiminutovce připojila dalších 10 bodů. Jejích 23 bodů mělo lví podíl na vedení 45:37. Po pauze však připojila už „jen“ čtyři body. Celkových 27 bodů je pro Smutnou novým osobním rekordem v rámci Chance ŽBL - stejně jako víkendových 12 doskoků a užitečnost 42.

Nejtýmovější souboj

ZVVZ USK Praha rozebral Levhartice Chomutov 125:50 hlavně zásluhou dua Temi Fágbénlé (27 bodů) a Brionna Jones (24 bodů). Zahraniční posily zářily hlavně v první půli. Jones do pauzy zvládla 20 bodů při střelbě z pole 9/10. Fágbénlé měla na kontě 19 bodů, když se rovněž prosadila v devíti případech z deseti.