Pět NEJ 17. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v 17. kole RENOMIA Ženské basketbalové ligy.

Nejvyrovnanější víkend

Sobota a neděle v RENOMIA Ženské basketbalové lize nabídly tři zápasy. A všechny byly vyrovnané. Slovanka doma podlehla SBŠ Ostrava 70:71 a o obrat usilovala do posledních sekund. Sokol Hradec Králové udolal BLK Slavia Praha 48:47, když o výhru mohl přijít po pokusu Elišky Žílové. A v derby padlo KP Brno doma s Žabinami Brno 66:72.

Nejúspornější skóre

Výhra Sokola Hradec Králové nad BLK Slavia Praha v poměru 48:47 je výjimečná. Méně než 50 bodů přineslo v tomto ročníku úspěch poprvé. Východočešky ještě zachraňuje druhá čtvrtina, nastřílely postupně 11, 20, 11 a 6 bodů. Zato slávistky se do utkání vracely, jejich bilance za čtvrtiny: 10, 12, 10 a 15 bodů.

Nejvýjimečnější zápis

Kristýna Čuperková ze Sokola Hradec Králové se v duelu s BLK Slavia Praha vyjímala. Zapsala 18 ze 48 bodů svého celku. A zároveň ve svém 246. utkání překonala hranici 3000 ligových bodů. Z aktivních hráček jsou lepší jen Alena Hanušová ze ZVVZ USK Praha a Michaela Stejskalová z KP Brno.

Nejzajímavější soupeření

Bitvy mezi Slovankou a SBŠ Ostrava stojí za zmínku. Začalo to ligovou výhrou Slovanky na Moravě 82:79, pokračovalo pohárovým úspěchem stejného týmu 75:67 po dvou prodlouženích. A na třetí pokus si SBŠ Ostrava veze z Benešova vítězství 71:70. Eliška Kubíčková rozhodla trojkou devět vteřin před koncem, Gabriela Mervínská ani Andrea Ondroušková už neodpověděly. Porážka nakonec může Slovanku stát šesté místo v tabulce.

Nejvíce devítek

Hned čtyři hráčky Žabin Brno přišly v zápase s KP Brno o double double o jedinou čárku. Bria Holmes k 15 bodům připojila devět doskoků, Natálie Stoupalová měla k 11 bodům rovněž devět doskoků a Anna Jurčenková 10 bodů a také devět doskoků. Monika Grigalauskyté měla doskoků 15, ale zvládla pro změnu devět bodů.