Pět NEJ 17. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v 17. kole Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejsilnější protivnice

Brionna Jones ze ZVVZ USK Praha zválcovala soupeřky z BK Strakonice, na vítězství 118:32 se podílela 32 body. Vyrovnala se tedy celému hostujícímu týmu, i když odehrála jen něco přes 28 minut. Blýskla se jednou trojkou - v sezoně to teď má tři z osmi. Zvládla i 10 doskoků a pěti asistencemi zaostala jen o dvě za svým maximem v české lize.

Nejvyužívanější hráčka

Anacia Wilkinson sice z hráček SBŠ Ostrava neodehrála proti Žabinám Brno (50:80) nejvíce, jen 29 a půl minuty, ale míče přes ní šly nejvýrazněji. Dostala se k 18 střelám z pole a sedm z nich proměnila, využila všech pět trestných hodů, bylo z toho 20 bodů. Doskočila 13 míčů, tři získala a čtyři zblokovala. Ale taky spáchala devět ztrát a dvakrát byla sama zablokována.

Nejpestřejší příspěvek

Na straně Žabin Brno proti SBŠ Ostrava stínovala Wilkinson její americká krajanka Elissa Cunane. Za necelých 28 minut stihla 17 bodů, k tomu přidala 10 doskoků, čtyři asistence, čtyři zisky a tři bloky, a tak nebyla daleko od vzácné statistiky 5x5. Proti nim stojí její čtyři ztráty.

Nejlepší narozeninová oslava

Kateřina Galíčková slaví v úterý 21. února třiadvacáté narozeniny, dopředu je oslavila 17 body, sedmi doskoky, třemi asistencemi a třemi zisky v sobotním duelu KP Brno na palubovce Slovanky. Přispěly k vítězství 84:72. V poslední době se Galíčkové neobyčejně daří, od Nového roku nasázela postupně 17, 19, 19, 15 a 17 bodů.