Pět NEJ 4. kola nadstavby

To nejzajímavější, co se odehrálo ve 4. kole nadstavbové části Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejpamátnější výkon

Z historického hlediska nejvíce zazářila Kateřina Bartoňová se svým double double. Levharticím Chomutov pomohla k vítězství 95:67 nad DSK Basketball Brandýs, když vedle 10 bodů zaznamenala 11 asistencí, což je sezonní rekord v rámci celé soutěže. Odehrála přitom jen 23 a půl minuty. Celkově už má na kontě 1062 asistencí, čímž se posunula před čtvrtou Romanu Hamzovou (1057 asistencí) a zároveň začala ohrožovat třetí Veroniku Bortelovou (1071 asistencí).

Nejvíc tahounek

Čtvrté kolo se vyznačovalo duely, kdy se předvedla jedna dominantní střelkyně. Kwanza Murray z DSK Basketball Brandýs se proti Levharticím Chomutov ukázala 29 body (druhou střelkyní týmu byla Khiana Johnson se 13 body). India Pagan z SBŠ Ostrava vládla na hřišti Slovanky, když zapsala 29 bodů (plus 10 doskoků a pět asistencí) a pomohla k výhře 90:73. BLK Slavia Praha měla v hale Žabin Brno jedinou dvojcifernou střelkyni, ale ani Alena Hanušová 25 body neodvrátila vysokou prohru 54:94.

Nejoblíbenější soupeř

Není zvykem, aby se hráčce nejvíce dařilo na ZVVZ USK Praha, ale pro Charlotte Velichovou ze Sokola Hradec Králové to platí. Při porážce 53:87 se nyní předvedla 19 body za 16 a půl minuty, je to její sezonní maximum. Loni v dubnu si proti stejnému soupeři vytvořila osobní rekord 21 body.

Nejpestřejší bilance

A jsme u rubriky 3x6: Valériane Ayayi z USK znovu ukázala, jak je všestranná. Na 16 bodů, sedm asistencí, šest doskoků a tři zisky proti Hradci jí stačilo necelých 20 minut. Blízko byla Jessika Hibalová z Levhartic Chomutov, s DSK Basketball se dostala na 13 bodů, pět doskoků a pět asistencí, když neodehrála ani 22 minut.

Nejpevnější ruka

Ligový benjamínek, šestnáctiletá Kateřina Kalná ze Žabin Brno, odehrál proti BLK Slavia Praha svůj třetí ligový zápas. Mladičká pivotka se při té příležitosti blýskla 11 body a zakončením z pole 5/5. Přidala i jednu úspěšnou šestku ze dvou pokusů. Ve hře strávila 14 minut.