Pět NEJ 7. a 16. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v jednom zápase 7. kola a čtyřech zápasech 16. kola Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejpřekvapivější den

Středa přinesla hned dva velké boje, v jednom se papírový favorit ke dvěma bodům za výhru propracoval, ve druhém nikoliv. Oslabené Žabiny Brno potřebovaly k udolání BLK Slavia Praha až prodloužení, v sedmi hráčkách zvítězily 88:80. Pražankám patřil celý první poločas, vyrovnaly se i s propadem ve třetí čtvrtině a do koncovky základní hrací doby šly s náskokem. Své možnosti ale nevyužily.

Zato Kara Trutnov doma překvapila SBŠ Ostrava 73:60 a na poslední příčku poslala Slovanku. Takřka po celý duel se držela ve vedení, nesložila ji ani třináctibodová série hostujícího celku ve třetí části, odpověděla totiž vlastní třináctibodovou šňůrou.

Nejpůsobivější výkon

Hvězdou první poloviny týdne se stala Elissa Cunane. Americká pivotka Žabin proti Slavii využila naplno všech 45 minut, které odehrála. Na kontě má double double double 25 bodů a 23 doskoků, k tomu čtyři asistence. Střílela s náramnou úspěšnosti, když proměnila osm z devíti pokusů z pole a devět z jedenácti šestek. S 19 doskoky kralovala pod vlastním košem, jejích 23 doskoků celkem je nejlepším výkonem sezony a řadí se mezi osm nejlepších zápisů od roku 1998. Absolutní rekord drží s 27 doskoky Petra Reisingerová a Cheryl Ford.

Největší přestřelka

Natálie Stoupalová pomohla Žabinám proti Slavii 23 body, což jí bohatě stačilo k posunu mezi top 100 střelkyň české nejvyšší soutěže. A jindy by to také bylo dost na nejlepší českou kanonýrku kola. Tentokrát ji zastínily Petra Malíková z KP TANY Brno proti Sokolu Hradec Králové (24 bodů, k tomu 11 doskoků a čtyři asistence), Adéla Smutná z SBŠ Ostrava proti Kaře Trutnov (26 bodů, trojky šest z devíti, k tomu osm doskoků) a hlavně Tereza Vyoralová ze ZVVZ USK Praha proti DSK Basketball Brandýs (30 bodů, z pole 13 ze 16, z toho trojky čtyři ze šesti, k tomu šest doskoků, pět zisků a tři asistence).

Nejlepší poločas

Nizozemské pivotce Emese Hof ze ZVVZ USK Praha patřila první půle proti DSK Basketball Brandýs. Nastřílela během ní 20 ze svých celkových 25 bodů, když proměnila devět z deseti střeleckých pokusů z pole. Po pauze už vystřelila jen čtyřikrát, v polovině případů míč propadl obroučkou.

Nejskrytější tahounka

V zákrytu za velkými střeleckými představeními zůstávají čísla Kateřiny Bartoňové. Ta Levharticím Chomutov přispěla k vítězství na palubovce Slovanky 91:59 jen dvěma body a za celý zápas vystřelila pouze třikrát, ale za 22 minut připojila devět asistencí, osm doskoků, pět zisků a blok - aniž by spáchala ztrátu.