Pět NEJ 8. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v osmém kole Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejméně očekávaná sestava

ZVVZ USK Praha zamířil na palubovku BK Strakonice, posledního celku tabulky, složeného z náctiletých hráček, proto nechal po náročném výjezdu do Španělska odpočívat Alyssu Thomas a Valériane Vukosavljevič. Náhradou se staly dvě hráčky z béčka Anna Merhautová a Barbora Váchová, které až dosud na soupisce áčka scházely. Merhautová (21 let) za 18 minut zapsala 13 bodů. Váchová (19 let) má na kontě debutových 16 minut v nejvyšší soutěži, uvedla se dvěma body či třemi zisky. Prvních 21 sekund v sezoně navíc stihla reprezentantka Veronika Voráčková.

Nejlepší střelkyně

Velký prostor na palubovce v dresu USK Praha dostala hlavně pivotka Merritt Hempe, ve svém třetím zápase si přepsala většinu osobních rekordů. Za 29 minut stihla 29 bodů, když trefila devět z 11 střel z pole a 11 ze 13 trestných hodů. Na kontě má nedávná posila i osm doskoků. Pražanky uspěly 119:44.

Největší tahounka

Také východočeské derby mělo svou hvězdu. Kateřina Zeithammerová ze Sokola Hradec Králové zaujala hlavně při zakončení, na 24 bodů jí stačilo 13 střel, 10 z nich proměnila. Při výhře 98:72 nad Karou Trutnov odehrála necelých 24 minut.

Nejuniverzálnější vojačka

KP Brno od začátku sezony překvapuje kolektivními výkony. Ke klíčovým hráčkám Marcely Krämer se řadí rozehrávačka Karolína Šotolová. Na zápas 5x5 (pět bodů, asistencí, doskoků, zisků a bloků) to v jejím případě nevypadá, za 134 utkání zvládla dohromady jen 19 bloků. Ale 4x5, to už je něco jiného. Proti Slovance (77:67) stihla devět bodů, osm asistencí, šest doskoků a pět zisků.

Nejvíce double doublů

BLK Slavia Praha přehrála Levhartice Chomutov poměrně nízkým skóre 64:59, přesto se v utkání urodily tři double doubly - a zaděláno bylo na čtvrtý. V pražském celku vynikly obě pivotky, Petra Čípková zvládla 18 bodů a 10 doskoků, Kateřina Rokošová 10 bodů a 12 doskoků. Na chomutovské polovině se NaJai Wynn-Pollard prosadila "jen" ke 12 bodům (jasně nejslabší výkon v sezoně), ale doplnila je 13 doskoky. Navíc Monika Fučíková za necelých 23 minut stihla 10 bodů a osm doskoků.