Pět NEJ 9. a 18. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v pěti zápasech 9. a 18. kola Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejtrojkovější poločas

Kateřina Galíčková z KP Brno si ze druhé půle zápasu se Sokolem Hradec Králové (85:73) učinila trojkovou šou, ve třetí čtvrtině trefila dvě ze tří, ve čtvrté tři ze tří. Celkem tedy 15 bodů. V zápase jich nasbírala 23, po úvodním poločasu však na kontě úspěšnou trojku neměla. Na kontě má i šest doskoků a šest asistencí, ale taky šest ztrát.

Nejúspěšnější kanonýrka

Střelkyní kola byla britská pivotka Temi Fágbénlé, ZVVZ USK Praha výrazně pomohla v derby s BLK Slavia Praha z výhře 104:51, když zapsala 34 bodů. Byl to její nejlepší zápas v sezoně a zároveň návrat k prosincové a lednové formě. Vždyť v únoru zvládla jen dvě utkání a v nich dva body Levharticím Chomutov a 14 bodů Kaře Trutnov.

Největší zlepšení

Nejvýrazněji si osobní maximum vylepšila osmnáctiletá křídelnice Karolína Hauserová z BK Strakonice, proti SBŠ Ostrava (56:65) nastřílela 18 bodů, když proměnila čtyři trojky. Novým rekordem je pro ni i čerstvých pět doskoků. V dosavadní kariéře má přitom 83 bodů a 34 doskoků. Včetně výrazného víkendového příspěvku.

Nejpestřejší zápis

Další osmnáctiletá hráčka, rozehrávačka Dominica Hynková z KP Brno, dostala proti Sokolu Hradec Králové výrazný prostor. Za bezmála 30 minut stihla 12 bodů a 10 doskoků, doplnila je pěti asistencemi a dvěma zisky, na kontě má i čtyři ztráty.

Nejatypičtější čísla

Michaela Pitrová z BK Strakonice se do statistik zápasu SBŠ Ostrava zapsala netradičními čísly. Body má sice jen dva, ale k tomu devět doskoků, z toho šest útočných. Unikátním počinem jsou pro ni tři bloky, doplnila je ještě třemi asistencemi.