Pět NEJ čtvrtého kola nadstavby RENOMIA ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo ve čtvrtém kole nadstavby nejvyšší soutěže basketbalistek.

Nejpřekvapivější výkon

Slovanka MB v této sezoně porazila pouze poslední BK Strakonice-U19 Chance (dvakrát) a Lokomotivu Trutnov (jednou). A teď přihodila úspěch čtvrtý, vyšlápla si na Levhartice Chomutov. Mladá sestava doplněná o Kateřinu Bartoňovou a americkou pivotku Sherise Williams vydřela výhru 61:59, když právě Bartoňová nezaváhala při šestkách deset sekund před koncem.

Nejmladší duo

Levhartice Chomutov sice zažily mrzutou prohru, ale také udělaly něco pro svoji budoucnost. První šance v nejvyšší soutěži dostaly šestnáctiletá Lucie Ceralová (dva body, dva doskoky a jedna ztráta za necelých deset minut) a patnáctiletá Valentýna Kadlecová (jeden doskok a tři ztráty za tři minuty). V utkání se tak objevily tři nejmladší hráčky této sezony - patří k nim i šestnáctiletá Lucie Svatoňová ze Slovanky, pro kterou to byl už devátý zápas.

Nejlepší hráčka

V utkání BLK Slavia Praha - Sokol Hradec Králové (64:84) vládla hostující Klára Marečková, která těžila ze slabší podkošové sestavy pražského celku a blýskla se 24 body plus 16 doskoky. K nim připojila ještě čtyři asistence, dva zisky a blok.

Nejlepší hráčka II

V derby Žabiny Brno - KP Brno (62:75) byla obdobně vidět hostující křídelnice Michaela Stará. Zásluhou 18 bodů překonala magickou hranici 3000 ligových bodů a právem se může nazývat kanonýrkou. Za 36 minut obstarala i pět zisků, čtyři doskoky a tři asistence.

Nejvýraznější Nizozemka

Brněnské derby nabídlo také souboj nizozemských reprezentantek. Ani jedna nezářila, ale lépe z něj vyšla Chatilla van Grinsven z KP Brno se sedmi body, třemi doskoky a dvěma bloky za 20 minut na palubovce. Richelle van der Keijl odehrála za Žabiny 15 minut a zapsala dva body, tři doskoky a jeden blok.