Pět nej čtvrtého kola ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo ve čtvrtém kole české nejvyšší soutěže žen:

Nejdominantnější výkon

Tohle byl doposud nejlepší individuální výkon nového ročníku ŽBL, k triple-double chybělo vážně jen málo: Marija Režan ze ZVVZ USK Praha stihla ve Strakonicích na palubovce U19 Chance 17 bodů, 12 doskoků, devět asistencí, jeden blok a jeden zisk. Stačilo jí k tomu 10 střel a rovných 20 minut.

Největší střelecká postava

Chorvatská čahounka Režan je sice nejužitečnější hráčkou ŽBL podle validity, ještě důležitější postavou pro svůj tým je však Chloe Wells. Americká rozehrávačka úspěšně vede BS DSK Basketball Nymburk KV a s průměrem 18,8 bodu na zápas je zatím nejlepší střelkyní soutěže. Proti Sokolu Nilfisk Hradec Králové si pomohla 25 body za 24 minut; připojila k nim pět doskoků, čtyři asistence a čtyři zisky.

Nejpřekvapivější návrat

Víkendový duel byl po třech letech prvním, který v ŽBL odehrála běloruská reprezentantka Tatsiana Lichtarovič. Znovu oblékla trikot Sokola Nilfisk Hradec Králové, s porážkou 80:101 od BS DSK Basketball Nymburk KV však mnoho nenadělala. Uvedla se jen čtyřmi doskoky; v kolonce bodů jí svítí nula, minula všech pět pokusů.

Nejčastější střelkyně

Pokud se střelkyně pozná podle pokusů, pak Tereza Zítková ve čtvrtém kole vládla. Dvacetiletá křídelnice Teamstore Brno vyslala v derby s KP Brno rovných 20 střel (nymburské Alexandra Chomenčuk a Chloe Wells 16, respektive 15). Proměnila jich však pouze pět a dosáhla na 18 bodů. Prohře 56:101 zabránit nesvedla.

Nejvýraznější trápení

BLK Slavia Praha se doma s SBŠ Ostrava nečekaně trápila, nakonec urvala výhru 77:68. Na vině jsou i skromnější příspěvky od amerických posil pražského celku Briyony Canty a Brandi Wingate, kterým se proti bývalému zaměstnavateli moc nevedlo. První zvládla 11 bodů a šest doskoků, druhá sedm bodů a tři doskoky. Na ostravské straně se zápas vydařil Slovence Lucii Hadačové (16 bodů a 12 doskoků) i Srbce Ines Čordě (14 bodů, pět asistencí a tři doskoky).