Pět NEJ čtvrtého kola

To nejzajímavější, co se odehrálo ve čtvrtém kole nejvyšší ženské soutěže.

Nejlepší doskakovačka
O pozici nejlepší ligové doskakovačky se hlásí Natalie Kucowski. Americká posila KP Brno se ve všech čtyřech utkáních dostala na dvojciferný počet polapených míčů, proti Slovance svůj osobní rekord vyšroubovala na 18 doskoků. Šest z nich bylo útočných. S průměrem 13 doskoků vévodí statistikám RENOMIA ŽBL.
Nejlepší nahrávačka
Kateřině Zeithammerové ze Slovanky zatím patří druhá pozice ve statistice asistencí, trumfuje ji Kateřina Bartoňová z Levhartic Chomutov. Jenže mládežnická reprezentantka se v lize teprve rozkoukává, 10 asistencemi proti KP Brno naznačila své možnosti. Zatím je na průměru 5,8 asistencí.
Největší překvapení
Východočeské derby patřilo Sokolu Hradec Králové. A v jeho dresu nejvíce zářila mladá rozehrávačka Karolína Šotolová. V zápase s Karou Trutnov (87:40) zapsala užitečnost 31, pomohla si nejen 20 body, ale i devíti zisky, pěti doskoky a pěti asistencemi.
Nejvýraznější připomínka
Loňské angažmá v BLK Slavia Praha slovenské pivotce Soně Svetlíkové nevyšlo, stihla dva zápasy, celkem sedm minut. Nový ročník začala v barvách SBŠ Ostrava a během čtyř utkání odehrála 127 minut. O víkendu se připomněla v Praze, zahrála si proti Slavii a blýskla se 22 body a sedmi doskoky. Porážku 59:83 však pouze zmírnila.
Nejdelší cesta k 1000
Před aktuálním ročníkem měla Sarah Beránková na kontě 977 ligových bodů a čekal se její rychlý útok na 1000 bodů. Avšak povedlo se jí to až v pátém utkání, doma s Levharticemi Chomutov. Postupně zapsala pět, deset, tři, dva a sedm bodů.