Pět nej čtvrtfinále

To nejzajímavější, co se přihodilo ve čtvrtfinále české nejvyšší soutěže žen.

Nejrychlejší čtvrtfinále

Stačilo sehrát pouze 12 zápasů a o semifinalistech Ženské basketbalové ligy bylo jasno. Všechny čtyři série skončily nekomplikovaným výsledkem 3:0. Hladké čtvrtfinále se v nejvyšší soutěži hrálo naposledy před sedmi lety, jenže to byl systém odlišný, dva nejlepší celky byly do semifinále nasazeny přímo.

Ale i letos docházelo na dramata. Třeba v prvním a třetím duelu ze série DSK Basketball Nymburk KV - Sokol Nilfisk Hradec Králové (67:69 a 71:76) či ve třetím utkání Žabiny Brno - Lokomotiva Trutnov (96:92).

Nejlepší střelkyně

Střeleckou hvězdou čtvrtfinále se stala Kristýna Minarovičová, křídelnice Sokola Nilfisk Hradec Králové svému týmu bodově vévodila ve všech třech případech, celkem do koše DSK Basketball Nymburk KV nasázela 51 bodů.

O něco méně nápadnou hrdinkou Hradce Králové byla Petra Kulichová, v prvním duelu v Nymburce se blýskla třemi bloky, v tom třetím dokonce čtyřmi.

Nejslavnější návrat

Po dvou letech se v ŽBL objevila Kateřina Hindráková. Bývalá reprezentantka se nechala umluvit vedením Lokomotivy Trutnov na domácí zápas proti Žabinám Brno. A litovat nemusela. Ve svém 337. ligovém utkání (dorovnala tím Michaelu Uhrovou) za 27 odehraných minut nastřílela 13 bodů.

Do trutnovské sestavy se po čase vrátily také Anežka Skokanová a Kristýna Herinková.

Nejvíce osobáků

Trutnovští fandové budou vzpomínat na návrat Hindrákové, ale ještě památnějším se stal třetí duel série v hale Žabin Brno. Střelecké rekordy zapsaly Kateřina Kozumplíková (25 bodů), Anna Rylichová (24 bodů) i Dominika Vašáková (18 bodů) a hráčky jihomoravského celku se proti nim na obrat a výhru 96:92 hodně nadřely.

Nejpřekvapivější tahounka

BLK Slavia Praha vzdorovala KP Brno se ctí, ale Jihomoravanky všechny zápasy urvaly (79:66, 74:67 a 84:68). Na straně pražského celku překvapila osmnáctiletá Barbora Jindrová. Sérii otevřela 19 body a pokračovala 14 body, dvakrát byla nejlepší střelkyní svého celku. Ale ve třetím zápase ji potkala smůla, zůstala na nule, když odehrála jen šest minut.