Pět NEJ druhého kola nadstavby RENOMIA ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo ve druhém kole nadstavby nejvyšší soutěže basketbalistek.

Nejzásadnější maximum

RENOMIA ŽBL se o víkendu dočkala přepsání jednoho ze svých historických rekordů. Petra Kulichová si v dresu Sokola Hradec Králové proti KP Brno (69:78) připsala tři bloky a s 486 bloky se posunula do čela pořadí soutěže. Až dosud držela maximum Michala Hartigová s 485 bloky.

Kulichové stačilo 342 ligových utkání (průměr 1,4 bloku na zápas), Hartigová v nejvyšší soutěži absolvovala rekordních 512 duelů (má tedy průměr přes 0,9 bloku na utkání).

Nejnovější koště

Levhartice Chomutov vyměnily kouče - a vyplatilo se. Dan Kurucz se po premiéře mohl těšit z důležitého vítězství 78:74 nad SBŠ Ostrava. Severočešky si pomohly 13 trojkami z 23 pokusů, což je 56,5 procent, výkon na úrovni ZVVZ USK Praha. Levhartice přitom až dosud byly nejhorším týmem, co se střelby z dálky týče, míjely tři čtvrtiny svých pokusů. Proti Ostravě zazářila hlavně Michaela Krejzová, autorka šesti trojek z deseti střel.

Nejakčnější střelkyně

Žabiny Brno uspěly v hale BLK Slavia Praha jednoznačně 97:64, ač jejich trenér Viktor Pruša poctivě rozdělil minuty mezi jedenáctku hráček. Nejlepší střelkyní vítězek nakonec byla Kateřina Galíčková, na 19 bodů jí stačilo 22 a půl minuty. Role zakončovatelky se nezalekla, vyslala celkem 17 střel a v osmi případech byla úspěšná.

Nejkomplexnější výkon

Gabby Green vedla KP Brno k vítězství 78:69 na palubovce Sokola Hradec Králové komplexním výkonem. Nasbírala 21 bodů, devět doskoků a šest zisků. Ve všech třech kategoriích byla mezi Jihomoravankami nejlepší, i když hrála jen 27 minut.

Nejrozjetější doskakovačka

Bailee Cotton v nadstavbě září a táhne Lokomotivu Trutnov k výhrám. Proti Slovance MB se blýskla 18 body a 21 doskoky, pár dní poté v hale BK Strakonice-U19 Chance zapsala 16 bodů a 17 doskoků - za 24 a půl minuty. Východočešky na jihu uspěly 91:49.