Pět nej druhého prosincového týdne

To nejzajímavější, co se odehrálo v pěti zápasech druhého prosincového týdne v ženské nejvyšší soutěži.

Nejhorší týden

Lokomotiva Trutnov se vrátila k zápasovému programu, restart po povinné karanténě se jí však vůbec nepovedl. Nejprve podlehla na palubovce KP Brno vysoko 56:89, následně na vlastní palubovce prohrála s dosud poslední Slovankou 62:70. Zápasy nevyšly ofenzivní tahounce Východočešek Anně Rylichové, která zapsala tři respektive čtyři body, své nejslabší střelecké počiny v sezoně.

Nejlepší týden

Vítězem týdne je naopak Slovanka, nejprve předvedla solidní zápas proti BLK Slavia Praha (64:80), když druhou půli nad favoritem vyhrála 48:33. Získané sebevědomí pak využila v Trutnově k prvnímu vítězství v ročníku. Ofenzivu táhly osmnáctiletá Petra Malíková (19 a 25 bodů) se šestnáctiletou Lucií Svatoňovou (12 a 17 bodů).

Nejstarší hráčka

Probuzení Slovanky může souviset i s dalším návratem Kateřiny Mahlerové na palubovky. Ta do nejvyšší soutěže zasáhla poprvé jako čtyřicátnice, zapsala čtyři body a sedm doskoků proti Slavii a čtyři body plus šest doskoků proti Trutnovu, ale její důležitost v kabině i na hřišti tahle čísla výrazně převyšuje.

Největší souboj na doskoku

Již zmiňovaný zápas mezi Slovankou a BLK Slavia Praha nabídl parádní doskakovačský duel. Domácí Barbora Bušková si zapsala 17 doskoků (šest útočných, jedenáct obranných), přesto byla číslem dva. Slávistická kapitánka Petra Bakajsová se blýskla 19 doskoky (tři útočné, 16 obranných); v poločase byla za 16 odehraných minut na 15 doskocích.

Nejpřesnější střelba

Čím je starší, tím je přesnější. Šestatřicetiletá matadorka Kateřina Zohnová pomohla KP Brno k výhře nad SBŠ Ostrava 79:57, když nasázela 19 bodů a stala se nejlepší střelkyní vítězek. A to odehrála pouze 22 minut. Trefila všech pět tříbodových pokusů i svou jedinou střelu za dva body. A uspěla i při obou trestných hodech.