Pět NEJ jedenáctého kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v 11. kole nejvyšší ženské soutěže.

Nejvzácnější součíslí

Dragana Stankovič pomohla ZVVZ USK Praha proti SBŠ Ostrava (118:36) skvělým double double 19 body a 18 doskoky. A připojila pět bloků, čtyři zisky a tři asistence, takže byla docela blízko velice cenné statistice 5x5 - a to odehrála jen lehce přes 30 minut. Zvlášť pět bloků je velice vzácný počin.

Nejfantastičtější pětka

Brionna Jones a Tereza Vyoralová za USK proti Ostravě nasázely po 18 bodech, přesto jim to stačilo jen na pozice čtvrté a páté nejlepší týmové střelkyně. Stankovič zapsala 19 bodů, Barbora Bálintová 21 bodů a Veronika Voráčková 25 bodů. Fantastická pětka využila absencí dalších hvězd Alyssy Thomas a Maríi Conde.

Největší souboj

O post nejlepší ligové doskakovačky je letos velký zájem. Vedoucí Madison Wolf (průměr 11,6 doskoku) do zápasu své Kary Trutnov proti Slovance nezasáhla. Druhá Natalie Kucowski (11,4) z KP Brno i třetí Stankovič (10) z USK si své průměry v 11. kole vylepšily o 18 doskoků.

Nejsmutnější smolařky

Levhartice Chomutov během úvodních devíti zápasů prohrály o tři, o čtyři a o sedm bodů. V desátém utkání doma nestačily na KP Brno o dva - 66:68. Jihomoravanky dokonce zápas otáčely. Eva Kopecká trojkou srovnávala a Rebecca Akl následně rozhodla, zbývalo osm sekund před koncem.

Nejlepší návrat

Naposledy se sedmnáctiletá Charlotte Velichová objevila v sestavě Sokola Hradec Králové v říjnu v derby s Karou Trutnov a zazářila 17 body. Teď dostala šanci proti BK Strakonice-U19 Chance - a znovu z toho byly dvojciferné body: 10 jich stihla za 14 minut na ploše, pomohla si dvěma trojkami ze čtyři pokusů.