Pět NEJ minulého týdne

To nejzajímavější ze tří utkání minulého týdne v nejvyšší ženské soutěži.

Největší jistota
Sokol Hradec Králové udolal v domácím prostředím KP Brno 79:78 a zajistil si druhé místo po základní části. Nápor Jihomoravanek v tomto utkání přišel pozdě a patrně na ně zbude třetí pozice. A oba týmy se nejspíš potkají v semifinále. Tedy: je ještě možné, že ZVVZ USK Praha ve třech ze svých zbývajících čtyř zápasů prohraje a první pozici po základní části opustí. Ale pravděpodobné to moc není.
Nejlepší veteránka
Kateřina Zohnová letos oslaví už 37. narozeniny a basketbal pro ni není prioritou, ale v sestavě KP Brno má klíčovou roli. Se 14,4 body je v klubu nejlepší střelkyní a s 26,3 minutami na zápas patří společně s Renátou Březinovou a Teniyou Page k nejvytíženějším hráčkám. Proti Sokolu Hradec Králové si 21 body vylepšila sezonní maximum.
Nejužitečnější cizinka
Stella Tarkovičová z SBŠ Ostrava v novém roce září, do ledna vkročila osobním rekordem 21 bodů proti Sokolu Hradec Králové a od té doby zapsala 18, 16, 18, 18, 8 a 19 bodů. V uplynulém týdnu tedy nejprve zaznamenala osm bodů proti Žabinám Brno a následně pomohla 19 body k vítězství nad BK Strakonice-U19 Chance.
Nejvýraznější mladší sestra
Sedmnáctiletá Eliška Kubíčková z SBŠ Ostrava loni na podzim v lize debutovala a navázala na svou sestru Annu, která působení v nejvyšší soutěži uzavřela před třemi lety. V minulém týdnu Eliška zazářila 21 body proti BK Strakonice, střelecký rekord si vylepšila o devět bodů, pomohlo jí především 13 střílených a 10 proměněných trestných hodů.
Nejvýraznější starší sestra
V dresu BK Strakonice-U19 Chance proti SBŠ Ostrava zaujala pro změnu osmnáctiletá Julia Vydrová. Za necelých 32 minut nasázela 23 bodů (předchozí ligový osobák 12 bodů). A připojila 11 doskoků, čímž si vyrovnala osobní maximum. Ve stejném duelu se blýskla i její šestnáctiletá sestra Luisa, když za 15 minut stihla devět bodů.