Pět NEJ osmého kola Ženské basketbalové ligy

To nejzajímavější, co se přihodilo v osmém kole české nejvyšší soutěže žen.

Nejdivočejší čtvrtina

Těch deset minut Ženské basketbalové ligy letos zaujalo snad nejvíc. BA Karlovy Vary doma ztratila úvodní čtvrtinu s BLK Slavia Praha 5:44. Pak divoká jízda skončila. Skóre druhé části? 16:17. Třetí? 18:20. A v závěrečné desetiminutovce hra málem usnula, skončilo to 6:14. Hostující hráčky si do metropole odvezly vítězství 94:46.

Nejvíc bodů za sezonu

Šampionky ze ZVVZ USK Praha vyrovnaly své vlastní střelecké maximum z aktuální sezony, když Slovance MB vysázely 127 bodů - stejně jako o tři týdny dříve na palubovce trutnovské Lokomotivy.

Nejuniverzálnější příspěvek

Gabriela Andělová si osmi doskoky a osmi asistencemi zlepšila sezonní maxima a KP Brno pomohla jasnému vítězství v derby s MK Technic Brno 96:48. A navrch nastřílela 15 bodů - jen o dva zaostala za svým výkonem ze šestého kola proti Sokolu Nilfisk Hradec Králové.

Nejdominantnější dvojka

Krystal Vaughn a Alexandra Chomenčuk se proti Sokol Nilfisk Hradec Králové postaraly o 52 bodů a 30 doskoků, zbytek týmu DSK Basketball Nymburk přidal jen 13 bodů a 24 doskoků. Řádění zahraničních posil zásadním způsobem přispělo k pětibodové výhře Středočešek.

Nejočekávanější comeback

Po více než sedmi letech se do české nejvyšší soutěže vrátila DeWanna Bonner. V dresu ZVVZ USK Praha se proti Slovance MB postarala o 25 bodů a pět doskoků - byla nejlepší ženou zápasu. V ŽBL jen jednou prožila lepší střelecký večer: ve druhém finále 2010 nastřílela za Žabiny Brno právě proti USK Praha 31 bodů.