Pět NEJ patnáctého kola RENOMIA ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo v patnáctém kole nejvyšší soutěže basketbalistek.

Nejdominantnější hráčka

Brionna Jones to dokázala, zase je třeba ji zmínit v první řadě. Na výhře svého ZVVZ USK Praha na palubovce Lokomotivy Trutnov v poměru 126:64 se podílela 44 body (střelba 23/18) a 18 doskoky. Jedná se o její třetí čtyřicetibodový výkon v sezoně, svůj průměr posunula na 31,3 bodu na zápas. Její rating 58 je nejvyšší v ročníku a třetí ve zdokumentované historii RENOMIA ŽBL.

Nejlepší český výkon I

O svou exkluzivitu ve střelecké tabulce nejvyšší soutěže nicméně Brionna Jones přišla. Dosud byla jedinou hráčkou s třicetibodovým výkonem. V pátek se však blýskla Andrea Klaudová. Kapitánka Sokola Hradec Králové nastřílela 30 bodů (střelba 16/12) na palubovce BK Strakonice-U19 Chance, svého mateřského klubu. Měla zásadní podíl na vítězství 92:44.

Nejlepší český výkon II

Nejlepší český výkon v tomto ročníku však Klaudová nedržela dlouho. V sobotu se 34 body (střelba 8/10) blýskla Kamila Hošková z BLK Slavia Praha. Svému týmu tím pomohla k výhře 82:48 na palubovce Slovanky MB.

Nejnadějnější „skoro-triple-double"

Útoky na triple-double v RENOMIA ŽBL pokračují. Alyssa Thomas si proti Lokomotivě Trutnov zapsala 18 bodů, devět doskoků a devět asistencí - stačilo jí necelých 28 minut na hřišti. Brionna Jones zase byla blízko takzvanému triple-double Mosese Malona - ke 44 bodům totiž přidala devět doskoků útočných a devět obranných.

Nejúspěšnější sestra

V Trutnově došlo i na jeden sesterský souboj. Domácí Tereza Šípová proti ZVVZ USK Praha nastřílela sedm bodů. Čímž zaostala za svou mladší sestrou Veronikou, jež hájí mistrovské barvy. Členka širšího reprezentačního kádru zapsala 18 bodů (střelba 8/7) za pouhých 21 minut na hřišti a vylepšila si osobní maximum.