Pět NEJ sedmého kola RENOMIA ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo v sedmém kole nejvyšší soutěže basketbalistek.

Nejlepší střelkyně

Brionna Jones bere RENOMIA ŽBL útokem, i díky svému druhému představení je nejlepší střelkyní kola, proti KP Brno pomohla ZVVZ USK Praha 28 body. Aktuální průměr má 34 bodů na utkání. A zároveň je po 12 doskocích v duelu s Královopolankami na průměru 13 (statistiku ovládá společně se jmenovkyní Tiffany Jones z SBŠ Ostrava).

Nejúspěšnější město

Praha o víkendu porazila Brno 2:0. ZVVZ USK Praha zdrtilo KP Brno na jeho palubovce 109:57, to překvapivé není. Zásadní pro tuto bilanci byla výhra BLK Slavia Praha nad Žabinami Brno 87:84.

Nejproklínanější odchovankyně

V Žabinách Brno nějakou chvíli nebudou moci přijít na jméno Kamile Hoškové. Klubová odchovankyně Slavii přispěla 22 body (trojky 3/4) a pěti doskoky, když odehrála bezmála 39 minut. Trefila důležitou trojku na 63:59 na začátku čtvrté části a poslední minutu zápasu začala tříbodovou akcí na 82:79, čímž zastavila nápor hostů.

Nejpřekvapivější střelecký duel

Souboj BK Strakonice-U19 Chance - Slovanka MB (67:73) měl dvě nečekané nejlepší střelkyně. Jihočeškám pomohla dvacetiletá Simona Růžková 22 body, Slovanku táhla teprve sedmnáctiletá Monika Fučíková 20 body (a devíti doskoky). Pro obě hráčky to jsou osobní rekordy.

Nejhorší trápení

Levhartice Chomutov mají za sebou tři solidní střelecká představení: 75 bodů proti BLK Slavia Praha, 74 bodů proti Slovance MB a 72 bodů na hřišti SBŠ Ostrava. A také tři velká útočná trápení: 41 bodů proti ZVVZ USK Praha, 43 bodů proti Žabinám Brno a nejnověji i 49 bodů v duelu se Sokolem Hradec Králové.