Pět NEJ sedmého kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v sedmém kole nejvyšší ženské soutěže.

Nejrázněji ukončený útok

Alyssa Thomas ze ZVVZ USK Praha odehrála proti SBŠ Ostrava 22 minut. Jen. Vzhledem k tomu, že během nich stihla 14 bodů, devět doskoků, osm asistencí a sedm zisků, její útok na quadruple double byl seriozní. Ovšem spoluhráčku Veroniku Voráčkovou napodobit nemohla, trenérka Natália Hejková se rozhodla opory šetřit.

Nejlepší obrana

Hlavní dobrou zprávou pro ZVVZ USK Praha bylo 26 nastřílených bodů v podání SBŠ Ostrava. Hosté dokázali zapsat čtyři body za první čtvrtinu, šest za druhou, pět za třetí a až v poslední - jedenáctibodové - části se proti náhradnicím domácího celku jakž takž prosadily. USK svého soupeře obral o míč ve 27 případech.

Nejvíce sezóňáků

Klára Křivánková táhla Žabiny Brno k jasné výhře 84:51 na palubovce Slovanky. Při svém útoku na triple double si během 30 minut zapsala sezonní maxima v bodech (14), doskocích (13), asistencích (6), koších (6) i v užitečnosti (27). Také tři doskoky útočné a 10 obranných jsou jejími rekordy v rámci tohoto ročníku.

Nejužitečnější veteránka

KP Brno sice doma podlehl Sokolu Hradec Králové 63:81, ale Kateřinu Zohnovou z toho sotva může někdo vinit. Už šestatřicetiletá exreprezentantka zvládla 17 bodů a devět doskoků a s užitečností 30 vládla nejen svému týmu, ale i celému zápasu.

Největší bitva

Lokomotiva Trutnov a BLK Slavia Praha nabídly nejdramatičtější zápas kola. Hosté si nakonec odvezly výhru 82:79. Hned zkraje utkání vedly Pražanky o 11 bodů, po třech čtvrtinách měly Východočešky k dispozici sedm bodů. A poslední čtyři minuty byly zcela vyrovnané, pro Slavii rozhodly dvoubodová trefa Elišky Žílové a následná trojka Lenky Bartákové.