Pět NEJ sedmnáctého kola RENOMIA ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo v sedmnáctém kole nejvyšší soutěže basketbalistek.

Nejrozdílovější hráčka

Pouze jediný z pěti zápasů kola skončil rozdílem menším než 35 bodů. Levhartice Chomutov uspěly v hale Lokomotivy Trutnov 86:81. Vítězky pozvedl skvostný ofenzivní výkon Michaely Krejzové, která se blýskla 27 body, trefila pět trojek ze sedmi pokusů a šest dvojek z deseti střel.

Nejrozjetější trojkařka

Sara Dickey z SBŠ Ostrava je v této sezoně druhou hráčkou, která v zápase zapsala šest úspěšných trojek (zatím to dokázala jen Michaela Stará z KP Brno, zato hned dvakrát). Dickey právě na koš Královopolanek vypálila hned deset pokusů zpoza oblouku, nejvíce v tomto ročníku. Celkově si zapsala 24 bodů, ale porážce 59:95 nezabránila.

Nejvytíženější žena

Celý zápas odehrála v 17. kole pouze jediná žena: Petra Bakajsová. Kapitánka BLK Slavia Praha nestřídala v derby se ZVVZ USK Praha, přestože její celek prohrál jednoznačným skóre 54:116. Odchovankyně USK si proti svému bývalému týmu zapsala 13 bodů a osm doskoků. V ročníku už odehrála přes 602 minuty, nejvíce ze všech ligistek.

Nejefektivnější představení

Velký výkon znovu předvedla Brionna Jones. K výhře ZVVZ USK Praha pomohla „jen“ 27 body, na ty však potřebovala pouhých 16 střel (12 z nich proměnila) a 17 a půl minuty na hřišti, nejméně v sezoně. Svůj výkon podpořila 11 doskoky a třemi zisky.

Největší průlom

Mládežnická reprezentantka Simona Fišerová je konečně zdravá. A tak si poprvé ve své ligové kariéře připsala 10 bodů. Sokolu Hradec Králové pomohla k vítězství 97:57 na palubovce Slovanky MB také sedmi doskoky, ve hře strávila 20 minut.