Pět NEJ třetího kola nadstavby RENOMIA ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo ve třetím kole nadstavby nejvyšší soutěže basketbalistek.

Nejkomplexnější statistiky

KP Brno si snadno poradilo s BLK Slavia Praha (95:61) a velkou zásluhu na tom měla Gabriela Andělová. Z utkání si odnesla 22 bodů, 10 doskoků a sedm asistencí, tři sezonní maxima. Pět úspěšných dvoubodových střel i čtyři proměněné trojky jsou vyrovnáním jejích rekordů v rámci tohoto ročníku.

Nejpovedenější debut

Richelle van der Keijl má za sebou premiéru v dresu Žabin Brno. Že bude posilou, naznačilo jejích 23 minut proti Sokolu Hradec Králové, během kterých stihla 11 bodů a 10 doskoků. Radost jí však pokazila těsná domácí porážka 57:58.

Nejpřekvapivější start

S Emily Potter se nepočítalo, ještě v pondělí absolvovala vyšetření hlavy na magnetické rezonanci, ve středu se však v sestavě KP Brno objevila a pomohla k výhře nad BLK Slavia Praha. Za rovných deset minut stihla osm bodů, tři doskoky a dvě asistence.

Nejdelší vítězná série

V nadstavbě zůstává už jen jeden neporažený tým. Možná trochu překvapivě to je Lokomotiva Trutnov. K předchozím úspěchům nad Slovankou MB a BK Strakonice-U19 Chance přidala cenné vítězství nad Levharticemi Chomutov 87:71. S případným posunem tabulkou to ale pro Východočešky stále nevypadá nadějně. Ve čtvrtfinále patrně vyzvou ZVVZ USK Praha.

Největší příležitost

Ze sestavy BLK Slavia Praha postupně odpadly podkošové hráčky Petra Bakajsová, Richelle van der Keijl a Ieva Savickaité, a tak si velkou šanci vysloužila devatenáctiletá Barbora Holubová. V posledních dvou zápasech odehrála kolem 37 minut a duel na KP Brno využila k 14 bodům a sedmi doskokům, dvěma sezonním rekordům.