Pět NEJ třetího kola RENOMIA Ženské basketbalové ligy

To nejzajímavější, co se odehrálo ve třetím kole nejvyšší ženské soutěže.

Nejméně zápasů

Třetí kolo základní části o víkendu nabídlo jen tři zápasy, duely ZVVZ USK Praha - Žabiny Brno a Lokomotiva Trutnov - Slovanka musely být ze zdravotních příčin odloženy.

Největší souboj

Duel mezi BLK Slavia Praha a Levharticemi Chomutov potěšil milovníky sportovních dramat. Domácí hráčky zvítězily 74:67, když poslední čtvrtinu ovládly 16:6. Velkou práci odvedly zkušené rozehrávačky, chomutovská Kateřina Bartoňová se blýskla 19 body, osmi asistencemi a sedmi doskoky, ale slávistka Lenka Bartáková odpověděla 18 body. Obě odehrály skoro celý zápas, Bartoňová 38 minut, Bartáková ještě o minutu více.

Nejkrásnější story

Krásný příběh nabídla Eliška Žílová, další rozehrávačka Slavie. Nedávná juniorská reprezentantka se na úvod loňské sezony blýskla v 19 body, Chomutovu tehdy pomohla k nečekané výhře nad Slavií. Ale zbytek ročníku už tak sladký nebyl. V létě přešla Žílová právě do Slavie, proti Slovance se za 19 minut bodově neprosadila, ale proti svým bývalým spoluhráčkám z Chomutova z toho bylo 15 bodů za 23 minut - včetně klíčových trojek na 67:65 a 70:67.

Nejhorší ofenziva

BK Strakonice-U19 Chance mají za sebou nejhorší ofenzivní počin mladé sezony. V náhradní hale KP Brno prohrály 35:86. Mladé Jihočešky ztratily 34 míčů a dostaly se pouze k 49 střelám (14 proměnily). Pro srovnání: v prvním kole proti ZVVZ USK Praha vystřelily v 59 případech (52 bodů) a ve druhém s Lokomotivou Trutnov dokonce v 72 případech (62 bodů).

Ve třetím kole nejčastěji zakončovaly hráčky KP Brno (71 střel), následují Sokol Hradec Králové (69), SBŠ Ostrava a BLK Slavia Praha (oba 67) a Levhartice Chomutov (62). Mistrovský ZVVZ USK Praha měl v úvodních dvou kolech k dispozici 93 a 90 pokusů z pole.

Unikátem je zápas prvního kola mezi Levharticemi Chomutov a SBŠ Ostrava. Severočešky doma zvítězily 72:43, přestože byly na pokusy přestříleny v poměru 53:62.