Pět nej třetího kola ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo ve třetím kole české nejvyšší soutěže žen:

Nejnadějnější průběh

ZVVZ USK Praha se konečně setkal s odporem. V hale Žabin Brno svítila ještě po 18 minutách zápasu na ukazateli skóre remíza (28:28). Na přelomu poločasů však přišla devítibodová série mistryň, která zápas nasměrovala k poměrně jasnému výsledku 83:58 pro hosty. Při nadvládě Pražanek v ŽBL je však potřeba i 25bodový rozdíl považovat za přívětivý.

Nejvýraznější kanonáda

Chloe Wells z BS DSK Basketbal Nymburk KV zatížila konto SBŠ Ostrava hned 28 body. To je nejlepší střelecký výkon tohoto ročníku. Americké rozehrávačce k němu navíc stačilo necelých 17 minut na palubovce. Za zmínku zároveň stojí i pět zisků v podání někdejší studentky slavné univerzity Duke.

Nejzlobivější zlodějka

Petra Záplatová ze Žabin Brno sebrala šampionkám ze ZVVZ USK Praha míč v pěti případech. A potvrdila svůj velký zlodějský apetit. Hned šest zisků už totiž zvládla v prvním kole proti SBŠ Ostrava a průměrně krade čtyři míče na zápas.

Nejpřekvapivější dominátorka

V nejlepší desítce ligových střelkyň se zatím nachází pět českých hráček. A nejpřekvapivějším jménem mezi nimi je Klára Vojtíková. K průměru 14 bodů na utkání jí výrazně pomohl dvacetibodový večer proti U19 Chance. Vojtíková je současně třetí nejlepší českou doskakovačkou (průměr 7,7; proti celku ze Strakonic sezonní maximum 12). Tenhle „nákup“ ze SBŠ Ostrava se Sokolu Nilfisk Hradec Králové povedl.

Nejskromnější střelkyně

A máme tady první celek bez jediné dvouciferné střelkyně v utkání. Čtveřici hráček strakonického U19 Chance to však nevyšlo jen těsně: Tereza Halátková, Karolína Fadrhonsová, Kristýna Tomšovicová i Eliška Petrušková si proti Sokolu Nilfisk Hradec Králové připsaly po devíti bodech.