Pět NEJ třetího kola

To nejzajímavější, co se odehrálo ve čtyřech utkáních Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejsilnější kanón

Třetí kolo Chance ŽBL mělo i větší střelkyně, ale Petra Záplatová ze Žabin Brno zaslouží za svých 18 bodů vypíchnout. Při výhře na palubovce Sokola Hradec Králové si je vysloužila šesti úspěšnými trojkami - z jedenácti pokusů. Na tuzemské scéně je to její první výraznější zápis v tomto ročníku, navázala na 27 bodů a jiných šest trojek z euroligové kvalifikace proti KSC Szekszárd. Na střelbu z dálky vsadila i Nikola Dudášová, na koš Hradeckých lvic vypálila devět pokusů a pětkrát uspěla.

Nejvýraznější upozornění

V minulém ročníku dostala devatenáctiletá Valentýna Veselá prostor v sestavě KP TANY Brno pětkrát, v té současné zatím dvakrát. Teprve nyní proti Slovance se zviditelnila. Za 17 minut má na kontě pět bodů a hlavně devět doskoků, z toho pět ofenzivních. Ovšem trestné hody 1/4 její výkon nezdobí.

Nejpomýlenější střelba

Eliška Hálová ze Sokola Hradec Králové začala sezonu ve velkém stylu, až proti Žabinám se poněkud zasekla. Z 15 pokusů na koš uspěla jen třikrát a zaznamenala sedm bodů. Ani doskokem si nepomohla, zvládla jich pět, z toho jediný útočný. Ještě víc se do zakončení nutila Tereza Zítková ze Slovanky. V hale KP TANY Brno se odhodlala k jedenácti trojkovým pokusům - a proměnila jediný. K tomu osm střel za dva, čtyři úspěšné. Na 15 bodů její bilanci posunuly šestky 4/4.

Nejrozpačitější souhra

ZVVZ USK Praha doma přehrál SBŠ Ostrava 83:45, ale rozdíl by byl ještě větší, kdyby při tom nenapáchal 20 ztrát. Tím mimochodem vyrovnal bilanci hostujícího celku. Šestkrát přišly Pražanky o míč ve druhé čtvrtině, kterou atypicky ztratily 10:21. Díky náskoku z první části přesto o půli vedly 38:27.

Nejslabší starty

Výpadky si však dovolily i další favorité. Hráčky KP TANY Brno vstoupily do zápasu se Slovankou 4:10 a první čtvrtku ztratily 15:18. Na konci se ale radovaly z jasné výhry 84:47.

Když se hrála 11. minuta, Žabiny Brno ztrácely na palubovce Sokola Hradec Králové 21:29. Náskok domácích likvidovaly 26 minut. Ale konečný výsledek 82:64 ukazuje, že si i ony zaváhání dovolit mohou.