Pět NEJ uplynulého týdne

To nejzajímavější ze zápasů RENOMIA Ženské basketbalové ligy, které se uskutečnily v uplynulém týdnu.

Největší kanonáda

Nejpozoruhodnějším utkáním se stal souboj prvního s posledním. ZVVZ USK Praha deklasoval BK Strakonice-U19 Chance 154:28. Za klubovým maximem v počtu nastřílených bodů zaostal o jeden bod, ale rozdíl 126 bodů už rekordní je. Jihočešky byly v jednotlivých čtvrtinách připuštěny k osmi, čtyřem, deseti a šesti bodům, naopak inkasovaly 31, 44, 41 a 38 bodů.

Nejlepší trénink

Brionna Jones v uplynulém týdnu reprezentovala Spojené státy ve světové kvalifikaci ve Washingtonu, byla nejlepší střelkyní i doskakovačkou svého týmu. Do sestavy USK se vrátila proti Strakonicím, odehrála jen 22 a půl minuty - a stihla 28 bodů, sedm doskoků, sedm asistencí či dva bloky.

Nejkvalitnější obrana

Tereza Halátková sice byla s devíti body nejhorší střelkyní v sestavě USK, ale zároveň hráčky Strakonice obrala o rovných deset míčů. Veronika Voráčková ji podpořila osmi zisky, celý tým jich měl 35.

Nejhorší souhra

A dostáváme se k možná klíčovému číslu ze zápasu USK - Strakonice. Jihočešky ztratily 62 míčů. To je více než jeden a půl za minutu. Naproti tomu se dostaly jen k 42 střelám plus dvěma trestným hodům.

Nejpřesnější střelkyně

Ovšem jako nejpřesnější se ukázala hráčka druhého pražského celku. Eliška Mircová velela BLK Slavia Praha k vítězství 74:59 nad Levharticemi Chomutov, když nastřílela 22 bodů. Trefila šest trojek z osmi pokusů a vylepšila si osobní maximum.