Pět NEJ víkendového programu

To nejzajímavější, co se o uplynulém víkendu odehrálo v nejvyšší ženské soutěži.

Největší debakl

Basketbalistky ZVVZ USK Praha si s Lokomotivou Trutnov poradily 141:31 - to jest rekordním nástřelem i rekordním rozdílem v rámci tohoto ročníku. Východočešky přijely na pražskou Královku bez tří klíčových hráček a necelý den po vysoké porážce s Levharticemi Chomutov, a tak se kanonáda dala očekávat.

Pražský celek v minulém týdnu přehrál právě Levhartice v poměru 124:35, v tomto kalendářním roce tedy vítězí v průměru o 99,5 bodu. Soupeřky donutil celkem k 96 ztrátám (Chomutov 51, Trutnov 45).

Nejlepší střelkyně

Největší podíl na kanonádě ZVVZ USK Praha měla Brionna Jones, za 25 minut na hřišti stihla 40 bodů, trefila 18 z 20 střel a všechny čtyři trestné hody. Vylepšila tím sezonní střelecké maximum. Přes 40 bodů se dostala i ve třetím duelu proti Trutnovu, celkově se na či za tuto metu dostala už popáté. Svou celkovou bilanci v RENOMIA ŽBL zaokrouhlila na 600 bodech, stačilo jí k tomu 21 zápasů.

Nejrychleji sesazená rekordmanka

O den dříve než Brionna Jones se střelecky blýskla Teniya Page. Rozehrávačka z KP Brno se v derby proti Žabinám dostala na 35 bodů a pomohla k venkovnímu vítězství 83:76. Za 36 minut vystřelila devatenáctkrát, dvanáctkrát úspěšně, zbylých sedm bodů dosáhla z trestných hodů. Rekord ročníku však v jejích rukou nezůstal ani 24 hodin.

Nejlepší odveta

BLK Slavia Praha si z hájemství SBŠ Ostrava veze vydřenou výhru 82:80 po prodloužení. Dokonale tak celku z pomezí Moravy a Slezska vrátila loňskou porážku. Tehdy v hale Tatran podlehla... 80:82.

Nejvíce útoků na triple double

Hned pět hráček rozehrálo o víkendu zápas na triple double. Čtyři z nich hrají za USK - Jelena Dojkič (19 bodů, osm zisků, sedm doskoků a sedm asistencí za 24 minut), Alyssa Thomas (12 bodů, 11 asistencí, sedm zisků a šest doskoků za 20 minut), Teja Oblak (šest bodů, sedm doskoků a sedm asistencí za 21 minut) a Kateřina Elhotová (19 bodů, sedm asistencí a pět doskoků za 21 minut). Tou pátou je Lenka Bartáková z BLK Slavia Praha. K těsnému vítězství nad SBŠ Ostrava pomohla 12 body, 11 asistencemi a osmi doskoky, na hřišti však strávila přes 42 minut).