Pět NEJ z 5. a 14. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo v jednom zápase 5. kola a čtyřech zápasech 14. kola Chance Ženské basketbalové ligy.

Nejblíž triple double

Alena Hanušová vedla za výhrou BLK Slavia Praha nad Slovankou v poměru 88:67 šestkovou posloupností 6 asistencí, 12 doskoků a 18 bodů. Zatímco body a doskoky sbírá hravě, v asistencích si vylepšila sezonní maximum a na jednu se přiblížila osobnímu rekordu. Byla tedy nejblíže triple double, jak dosud býti svedla.

Pozoruhodné zápisy nastřádaly ještě Valériane Ayayi ze ZVVZ USK Praha při výhře nad 78:60 nad Žabinami Brno (12 bodů, 14 doskoků a 6 asistencí) a Natalie Kuchowski, která KP TANY Brno směřovala k vítězství 96:73 v hale SBŠ Ostrava (14 bodů, 9 doskoků a 7 asistencí).

Nejlepší střelkyně

Eliška Hálová znovu velela Slovance do útoku, proti BLK Slavia Praha se blýskla 30 body (trefila 11 ze 16 pokusů i všechny čtyři trestné hody) a je v tomto ročníku první hráčkou s více než jedním třicetibodovým představením. Zároveň se ve vzájemném souboji s Alenou Hanušovou o nejlepší ligovou střelkyni dostala do čela (20,3 ku 19,3).

Nejkratší vedení

Levhartice Chomutov vydřely výhru v hale Kary Trutnov 64:63. Rozhodla tříbodová akce Kateřiny Bartoňové 13 sekund před koncem. Bylo to první vedení Severočešek od páté minuty tohoto klání. Podle oficiálního zápisu hostující hráčky celkově v utkání měly navrch přesně 180 vteřin, tedy rovné tři minuty.

Nejmenší sopka

Postavou nevysoká rozehrávačka Kateřina Zeithammerová ze Sokola Hradec Králové není vyhlášenou střelkyní z dálky. Jednou za sezonu se jí však povede výjimečný zápis. Tentokrát ten den přišel proti DSK Basketball Brandýs. K výhře 72:43 přispěla šesti trojkami (z devíti pokusů) a o jednu si zvedla osobní maximum. Za 24 a půl minuty stihla 20 bodů.

Nejsmutnější oslavenkyně

Adéla Smutná z SBŠ Ostrava se v domácím duelu s KP TANY Brno blýskla 20 body, svůj druhý nejlepší střelecký večer v sezoně ozdobila čtyřmi trojkami. A celkově se dostala na 1004 ligové body. Významný milník ale nijak okatě neslavila, její tým favoritovi podlehl 73:96.