Pět NEJ z aktuálního dění v RENOMIA ŽBL

To nejlepší, co se odehrálo v prvním prosincovém týdnu v nejvyšší ženské soutěži.

Nejpřekvapivější osobák

Čtyřiatřicetilá Tereza Vorlová z Levhartic Chomutov si vylepšila v zápase s Žabinami Brno (77:88) několik osobních rekordů v čele s 31 nastřílenými body a užitečností 35. Za 37 a půl minuty ve hře trefila devět z 15 střel z pole, Severočešky drželo na jihu Moravy ve hře hlavně jejích 13 ze 14 proměněných trestných hodů.

Nejdůležitější osobák

Dvacetiletá Natálie Miklíková táhla BLK Slavia Praha v zápase s BK Strakonice-U19 Chance, když nastřílela 24 bodů. Nové osobní maximum. Uspěla v osmi z 11 pokusů a trefila i šest ze sedmi trestných hodů. Pražanky si z jihu Čech vezou zdánlivě jasnou výhru 89:63, ovšem v poločase vedly jen o sedm bodů.

Nejslibnější osobák

Šestnáctiletá Valentýna Kadlecová sice s jasnou porážkou Levhartic Chomutov na palubovce KP Brno (56:81) nijak nepohnula, ovšem podala další slibný výkon a střelecký rekord si zlepšila na 12 bodů, za 22 minut zvládla i tři doskoky, tři asistence a dva zisky.

Nejvyrovnanější souboj

BK Strakonice-U19 Chance vs. Slovanka patřil k nejzajímavějším utkáním roku. Soupeřům šlo o premiérovou výhru v ročníku, po výsledku 77:71 se radovaly domácí Jihočešky. Zápas to byl hodně vyrovnaný. Trojky 6:6, doskoky 41:43, bloky 5:3, zisky 9:8, ztráty 18:20, fauly 27:25. Slovanku potopila porážka na dvojky 16:19, ale hlavně nezdary na trestných hodech. Ty sice skončily 21:21, ale Slovanka měla k dispozici 38 pokusů, zatímco Strakonice 23.

Nejvyrovnanější osobní souboj

Petra Záplatová, Michaela Vondráčková a Lenka Bartáková, tři rozehrávačky narozené v roce 1991, se v historické střelecké tabulce RENOMIA Ženské basketbalové ligy neustále překonávají či se na sebe dotahují. Ale ještě těsnější souboj je nyní k vidění u tria narozeného v roce 1996. Eliška Mircová z BLK Slavia Praha má nyní na kontě 918 bodů, Klára Křivánková z Žabin Brno 917 bodů a Sarah Beránková z KP Brno 904 body.