Pět NEJ závěru základní části

To nejzajímavější, co se odehrálo v jednom zápase 9. a čtyřech zápasech 18. kola Chance Ženské basketbalové lize.

Nejnapínavější linka

Lvice Chomutov a Sokol Hradec Králové bojovaly na dálku o pátou pozici v konečné tabulce základní části. Tomu úspěšnějšímu zaručila skupinu A1, pro toho méně šťastného znamená šestá pozice jen boje ve skupině A2. A že to byly nervy!

V pátek nastoupil Hradec jako favorit do derby s Karou Trutnov. Zkraje druhé půle vedl o 15 bodů, dvě minuty před koncem to bylo o deset (56:46). A nakonec byly Lvice rády za výhru 58:56, ač jejich soupeř v utkání ani jednou nevedl. Po trojce hostující Dominiky Rusiňákové osm sekund před koncem jim jistě nebylo po těle nejlíp. Ale první podmínku posunu na pátou pozici Hradec splnil.

V sobotu zamířily Levhartice Chomutov do haly BLK Slavia Praha a musely zvítězit. Ve druhé čtvrtině se dostaly do třináctibodového trháku, po pauze nastala velká přetahovaná ve skóre. Ale nakonec Pražanky urvaly výhru 81:76 a soupeře poslaly na šestou příčku. Je slušná šance, že se oba týmy následně potkají ve čtvrtfinále play off.

Nejpřekvapivější tahounka

Chomutovské Levhartice držela proti Slavii hlavně Jesika Hibalová. Dvacetiletá rozehrávačka se při absenci Kateřiny Bartoňové dostala k 26 a půl minutě na palubovce a využila je ke 24 bodům. Proměnila 10 z 17 pokusů z pole, z toho dvě z pěti trojek. O 10 bodů si vylepšila osobní rekord. Zápas rozjela skvěle, na prvních 11 bodech svého celku se podílela šesti body a dvěma asistencemi. V závěrečné čtvrtině přidala 10 bodů, z toho sedm posledních svého týmu.

Největší návrat

Ještě v dresu SBŠ Ostrava, tedy před pěti šesti lety, se Anežce Kopecké proti ZVVZ USK Praha abnormálně dařilo. K tomu se nyní vrátila jako opora KP TANY Brno, když při domácí porážce 64:89 zaznamenala 19 bodů. Pomohla si hlavně pěti trojkami, což je její osobní maximum.

Nejlepší sběratelka

Kateřina Rokošová ze Slavie se proti Chomutovu blýskla 19 body a 13 doskoky. Double double je však v jejím případě už očekávaným zápisem. byl druhý v řadě a sedmý v sezoně. Na Levhartice, svůj bývalý klub, má zjevně spadeno. V jejich hale Rokošová předvedla 28 bodů a 14 doskoků.

Nejbohatší zápis

Že se Andrea Ondroušková ze Slovanky zapíše 23 body proti SBŠ Ostrava (80:88), to překvapivé nebylo. Ale připojila k nim ještě sedm doskoků a pět asistencí, což jsou její sezónní maxima. A ještě tři zisky.