Pět NEJ závěru základní části

To nejzajímavější, co se událo na závěr základní části nejvyšší soutěže žen.

Nejsmutnější řešení
Dlouhodobá fáze RENOMIA ŽBL končí tím nejhorším způsobem. Zápas mezi SBŠ Ostrava a Lokomotiva Trutnov byl kontumován 20:0 pro domácí. V týmu Východočešek zase řádí koronavirus, k zápasu se tedy nemohly dostavit. Lokomotiva již věděla, že skončí osmá a ve čtvrtfinále play off narazí na ZVVZ USK Praha. Ovšem osmá výhra Ostravanek situaci v tabulce ovlivnila, zajistila jim šestou pozici a tím i souboje se Žabinami Brno. Levhartice Chomutov končí sedmé a čeká je duel se Sokolem Hradec Králové. Poslední dvojici tvoří KP Brno a BLK Slavia Praha.
Nejvychýlenější muška
Levhartice Chomutov si mohly šesté místo vybojovat samy, ale s BLK Slavia Praha doma prohrály 56:61. Nízké skóre zápasu zavinila hlavně poslední čtvrtina. Domácí tým oslabený o Terezu Vorlovou a Michaelu Krejzovou ji ztratil netradičním skóre 7:9.
Nejaktivnější dorostenka
Smutné časy ozářilo alespoň několik zajímavých individuálních výkonů. Šestnáctiletá Valentýna Kadlecová využila absence v týmu Levhartic Chomutov proti BLK Slavia Praha k nebojácnému výkonu, za 34 a půl minuty nastřílela 20 bodů, tedy nový osobní rekord. O její aktivitě svědčí i statistika negativní - zároveň si připsala pět ztrát.
Nejzářnější milník
Největšího osobního úspěchu v minulém týdnu dosáhla Kamila Hošková. Křídelnice z BLK Slavia Praha si proti Levharticím Chomutov zastřílela. Jejích 18 bodů bohatě stačilo na překonání mety 1000 ligových bodů. Odchovankyně brněnského basketbalu je na kótě 1010.
Nejnadějnější útok
Simona Růžková dokázala před rokem a půl nastřílet 22 bodů. V minulém týdnu nechybělo mnoho, aby si osobní maximum vylepšila. Svému BK Strakonice-U19 Chance pomohla v zápase na palubovce Lokomotivy Trutnov 21 body. Vzala si rovných 20 střel z pole a v devíti případech uspěla. Prohru 67:79 nicméně neodvrátila.