Pět plus jedno nej čtvrtfinále ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo ve čtvrtfinále české nejvyšší soutěže žen.

Největší blok

Hráčky BLK Slavia Praha ještě minimálně jeden rok zůstávají před branou semifinále. Letos proti Sokolu Nilfisk Hradec Králové byl postup blízko, povedlo se otočit z 0:1 na 2:1, ale třetí vítězství Slavia nepřidala. Čtvrtý zápas doma ztratila 62:107, když už po první čtvrtině prohrávala 15:33, pátý na soupeřově půdě odevzdala 63:92 po poločase 28:50.

Proti Východočeškám přitom Pražanky ve čtvrtfinálové sérii neuspěly již potřetí za čtyři sezony. Před třemi lety padly v pátém zápase venku. Před dvěma se radovaly po úvodním venkovním duelu, ale pak další tři utkání ztratily. Že by psychický blok?

Největší obrat

Na problém s Žabinami Brno si v derby zadělalo KP Brno, ale sérii dokázalo zvrátit. První zápas Královopolanky doma ztratily 53:61, v poločase druhého venku prohrávaly 25:33. Ale po přestávce na hřišti dominovaly 49:20 a ve třetím a čtvrtém klání už měly navrch.

Největší dobývání

ZVVZ USK Praha a BA Karlovy Vary spolu sehrály čtvrtfinále už loni a předloni. A nejnižší rozdíl ve skóre v těchto šesti utkáních činil 40 bodů. Zato letos? První o 36, druhý o 22, Pražanky se rozjely až v zápase číslo tři, kdy kralovaly o 68 bodů (122:54). První čtvrtinu soupeře semlely dokonce 40:9. Že budou muset soupeře ve dvou soubojích tak dobývat, to se jistě nečekalo.

Největší hrdinství

Se sérií ZVVZ USK Praha a BA Karlovy Vary souvisí i nejlepší individuální počin. Potřebovaly ho Pražanky, tedy tým s bezpochyby nejsilnějším kádrem v republice - sokolovská rodačka Alena Hanušová je v prvním souboji táhla 29 body a 13 doskoky. Nasbírala užitečnost 38.

Největší zklamání

Střelecky matný konec března potkal Krystal Vaughn. Tahounka DSK Basketball Nymburk a trojnásobná nejlepší ligová střelkyně proti Slovance MB zapsala postupně 10, 12 a 13 bodů. Na rychlý postup to však celku od Labe stačilo.

Největší tma

V sobotu Sokol Nilfisk Hradec Králové porazil v pátém utkání BLK Slavia Praha 92:63. Ovšem ani v úterý v poledne z rozhodujícího čtvrtfinále nebyly k dispozici podrobné statistiky. Na Eliščino nábřeží padla největší tma.