Play off odstartovalo

Třemi zápasy čtvrtfinále v sobotu odstartovalo play off Chance ŽBL. Dva ze tří domácích týmů splnily povinnost favorita a zvládly své zápasy – první výhry zapsaly Žabiny Brno a Levhartice Chomutov. Mírné překvapení se zrodilo v sérii KP Brno vs Hradec Králové, kde Východočešky na úvod vyhrály venku a mají zatím blíže k postupu.

Nejvyrovnanější zápas dne proběhl v Chomutově, kde domácí basketbalistky přehrály pražskou Slavii 66:63. Přitom Slavia prakticky po celý zápas vedla, v druhé čtvrtině až o šestnáct bodů. Těsné vedení držely Pražanky ještě v polovině poslední čtvrtiny, než šel Chomutov poprvé v zápase do vedení, které pak udržel v dramatické koncovce. V ní se Slavia přiblížila dokonce na rozdíl jediného bodu, ale Levhartice udržely nervy a slaví první výhru, která je přiblížila k historickému postupu do semifinále. Střelkyní zápasu byla hostující Kateřina Suchanová s 19 body, hned za ní byla ale nejlepší střelkyně Chomutova Američanka Wynn-Pollard, která se dostala na sedmnáct bodů. Druhý zápas série se hraje v úterý v Praze.

Překvapení se zrodilo v Brně v hale Vodova, kde domácí KP nestačilo na Hradecké Lvice 59:72. Domácí Královopolanky ani jednou v utkání nevedly, první poločas se ještě držely ve hře, krátce před přestávkou jim ale soupeřky utekly do dvouciferného náskoku. Nepomohlo střelecké trápení domácích, které vyústilo v pouhých pět bodů za druhou čtvrtinu. Náskok Hradce po přestávce narůstal až nad dvacetibodovou hranici, a i přes zlepšení v posledních minutách KP nedokázalo utkání více zdramatizovat a pro postup bude muset alespoň jednou vyhrát na palubovce soupeře. První šanci bude mít KP ve středu. Jasnou hvězdou zápasu byla hostující ostrostřelkyně Pamela Effangová, která nasázela Brnu 31 bodů s výbornou úspěšností střelby. Jedinou další dvoucifernou střelkyní Hradce byla s 12 body Charlotte Velichová. KP nestačilo 14 bodů Petry Malíkové ani 11 bodů a 12 doskoků Anežky Kopecké.

Naopak podle očekávání nejjasnější duel proběhl v brněnské hale Rosnička, kde domácí Žabiny přehrály Ostravu 96:42. Brňanky mají v této sezóně skvělou formu a potvrdily jí i na začátku play off, když ani jednou neprohrávaly, už po první čtvrtině vedly třináctibodovým náskokem a definitivně duel změnily v debakl ve třetí čtvrtině. V té totiž dovolily Ostravě pouze šest bodů a propracovaly se až k jedenašedesátibodovému vedení, které pak nechaly soupeřky v závěru mírně snížit. Hned šest hráček Žabin dalo dvouciferný počet bodů, v čele se sedmnáctibodovou Natálií Stoupalovou a Bosňankou Nikolinou Kněževič. Ostravu vedla se 13 body Američanka Anacia Wilkinson. Druhý zápas série se hraje ve středu v Ostravě.