Play off odstartovalo

Úvodním duelem čtvrtfinálové série mezi Žabinami Brno a SBŠ Ostrava odstartovalo ve středu očekávané play off Chance ŽBL. Favorizované Brňanky si na domácí palubovce podle očekávání nedělaly větší problémy a nakročily k postupu výhrou 81:54. Kaňkou na výhře je zranění prstu hned u dvou klíčových hráček, pouze šest minut odehrála Petra Záplatová, jen o čtyři minuty více na palubovce strávila Bosenka Nikolina Knežević.

Na jasnou záležitost to vypadalo už v úvodních minutách, když za prvních sedm minut trefila Ostrava jediný koš z pole, trojku Makedonky Selcove a prohrávala 3:11. Pak se ale hostující hráčky i bez absentujících opor Indie Pagan a Adély Smutné probraly, dotáhly skóre a v úvodu druhé čtvrtiny šly po slepených koších Selcove dokonce do těsného vedení. To konečně probralo lehce ospalé Žabiny a ty předvedly sérii 17:2, která je dostala do dvouciferného vedení a takzvaně „na koně“. Do poločasu si tak přenesly favoritky patnáctibodové vedení, které navíc postupně navyšovaly i ve třetí čtvrtině, za kterou Ostrava přidala „jen“ deset bodů. V závěrečně čtvrtině si tak mohl domácí kouč Viktor Pruša dovolit prostřídat sestavu a o tak dovedl jeho tým duel k poklidné výhře.

Žabiny předvedly dvacet ztrát, což je při jejich rychlé hře celkem standard, navíc donutily soupeřky hned ke 23 chybám a daly 16 bodů z rychlých brejků. Jasně své soupeřky přeskákaly a větší aktivitou si vynutily 27 trestných hodů oproti deseti Ostravy. K nezastavení byla zejména americká pivotka ve službách Žabin Elissa Cunane, která ke 22 bodům přidala i 16 doskoků, 19 bodů přidala Natálie Stoupalová a patnáct Simona Sklenářová. Ostravě nestačilo čtrnáct bodů a deset doskoků bývalé hráčky Žabin Michaely Vackové, Ilina Selcova dala deset bodů. Druhé utkání série se hraje v neděli od 17 hodin v Ostravě.