Play off odstartovalo

Prvními dvěma zápasy odstartovalo play off RENOMIA ŽBL. Své úvodní zápasy zvládly druhý nasazený Hradec Králové stejně jako třetí nasazené Žabiny. Zbylé dvě série odstartují kvůli covidovým potížím později.

Rychlá práce Hradce

Basketbalistky Hradce Králové vypadly ve čtvrtfinále Českého poháru, netýkalo se jich tak Final4 a mohly se naplno soustředit na play off. I to se zřejmě projevilo v prvním zápase čtvrtfinálové série s Chomutovem, který přehrály 80:52.

Levhartice naopak vrhly veškerou sílu do domácího Final4, kde po tři čtvrtiny sahaly po postupu do finále přes KP. Nakonec se ale projevily absence Moniky Satoranské a čerstvě i Michaely Krejzové. V úvodním zápase na východě Čech se Hradci od začátku doařilo procházet obranou soupeře, nutil Chomutov ke ztrátám (celkem 17) a také slabé úspěšnosti střelby. Levhartice vedly jen krátce v první čtvrtině, ale po deseti minutách už Lvice držely dvouciferný náskok, ten už pak jen navyšovaly. Rozdíl mezi oběma celky byl nakonec až 33 bodový.

Chomutov vůbec nedokázal zastavit Kristýnu Čuperkovou, která nastřílela 20 bodů, 16 bodů přidala Andrea Klaudová a Klára Vojtíková se dostala na 12 doskoků. Chomutov vedly dvanáctibodové Tereza Vorlová a Kateřina Rokošová, ani bod tentokrát nezaznamenala po parádním pohárovém semifinále šestnáctiletá Valentýna Kadlecová (střelba 0/10). Hradec pokračuje v sérii, když v této sezóně zatím prohrál jen s USK.

Pomalé motory Žabin

Úspěšně do play off vstoupily také brněnské Žabiny, které podobně jako Hradec nehrály na Final4 poháru a v prvním duelu série s Ostravou vyhrály 77:51.

I přes absenci v poháru se v domácím utkání s Ostravou pomalu rozjížděly a v první čtvrtině ztrácely až o deset bodů. Velkým náporem ale zvládly ještě v první čtvrtině skóre otočit a od páté minuty druhé desetiminutovky kralovaly. V poločase měly dvouciferný náskok, o pár minut později už sahal rozdíl ke třicetibodové hranici a závěr už mohly oba celky dohrávat s lavičkami. Ostravu srazilo 23 ztrát a jediná proměněná trojka.

SBŠ znovu táhla Nikolina Zubac se 17 body, deset bodů dodala Stella Tarkovičová, ale Žabiny si střelbu lépe rozložily. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 20 body Natálie Stoupalová. Třináct bodů dala Eliška Hamzová a 12 Klára Křivánková.

Druhé zápasy obou sérií jsou na programu ve středu 10. března.