Pohárová repríza a pohoda USK

Dvěma zápasy pokračoval v sobotu program RENOMIA ŽBL. Souboje o páté až osmé místo rozehrála Ostrava s Chomutovem, ve své odložené čtvrtfinálové sérii odehrály první opravdový zápas Trutnov s USK Praha.

Stejná repríza čtvrtfinále poháru

O odvetu za pohárové čtvrtfinále se pokoušely na palubovce Chomutova basketbalistky Ostravy. To jim ale nevyšlo a stejně jako v poháru odchází v prvním utkání série o 5. – 8. místo poražené, tentokrát 58:75.

Ostrava vedla v zápase jen v úplném úvodu, když Levhartice zaskočila rychlými koši a vedla 4:0, od té doby se ale rozjela domácí ofenziva a Chomutov měl navrch. Vyšší náskok se sice domácím hráčkám nepodařilo vybojovat až do závěru třetí čtvrtiny, v tu chvíli ale soupeřky definitivně zlomily a poslední období už se dohrávalo v klidném režimu pod kontrolou Lehvartic. Ty sice prohrály doskakování, ale měly méně ztrát. Lépe trefovaly trojky a střílely o dvanáct víc šestek.

K sezónnímu maximu 22 bodů se vyhoupla domácí zkušená rozehrávačka Kateřina Bartoňová, na 17 bodů se dostala Valentýna Kadlecová. Ostravu vedla s 21 body Nikolina Zubac, Tereza Motyčáková přidala 14 bodů.

USK pokračuje hladce

Už 2:0 vede v sérii nad Trutnovem pražský USK, přestože se odehrál jen jeden zápas. Dnešní výhře Pražanek 137:50 totiž předcházela kontumace prvního zápasu ve prospěch favorita. USK má tak nakročeno do semifinále proti KP Brno.

Favoritky vlétly do prvního zápasu od semifinále poháru před 16 dny s velkou vervou a daly od úvodu jasně najevo, kdo je na hřišti pánem. První čtvrtinu ovládly 41:12, pak sice jejich ofenzivní produkce mírně klesala, ale Trutnov se v útoku nedostal přes 16 bodů za čtvrtinu a jen těžce stíhal hru soupeřek.

Zářila Američanka Brionna Jones, která dala 27 bodů s téměř perfektní střelbou z pole, 23 bodů a 11 doskoků dodala María Conde, 19 bodů zvládla Veronika Voráčková. Jedinou dvoucifernou střelkyní Trutnova byla Tereza Králová s 12 body.