Pohoda zklamaných a další příděl pro Trutnov

Dva jasné zápasy patnáctého kola se odehrály v pátek v rámci dalšího pokračování RENOMIA ŽBL. Potíže neměl jak USK, který znovu naděloval bodové rozdíly Trutnovu, ale ani Hradec Králové, který bez potíží setřásl zklamání z Final4 poháru a zdolal Strakonice.

Hradec se blížil stovce

Bezproblémově zareagovaly basketbalistky Hradce Králové na zklamání ve finále Českého poháru, kde podlehly ve druhém prodloužení Žabinám Brno. V lize o pět dní později bez potíží přehrály Strakonice 92:44. Východočešky zápas skvěle načaly, vstřelily prvních 13 bodů utkání a daly jasný ráz tomu, jak se bude zbytek večera ubírat. Po první čtvrtině byl rozdíl devatenáctibodový, pak sice Strakonice trochu korigovaly skóre, ale druhý poločas už byl znovu jasně ve znamení Hradce a ten nakonec vedl až o 50 bodů.

K výhře Hradec dovedla svou ostrostřelbou kapitánka Andrea Klaudová, která zaznamenala 30 bodů včetně čtyř trojek, na sedmnáct se dostala Kristýna Minarovičová. Jedinou dvoucifernou střelkyní poražených byla Alena Jeništová se 13 body.

Další příděl pro Trutnov

Další náročný večer prožily basketbalistky Trutnova proti USK, když tentokrát doma podlehly 64:126. Pražanky odehrály první zápas v ČR po týdenní dvouzápasové euroligové anabázi v Rusku a v Trutnově si nedělaly problémy. I tady bylo jasno už po první čtvrtině, kterou ovládly hráčky USK vedeny znovu nezastavitelnou Brionnou Jones 35:15 a vedly nakonec až o 64 bodů.

Právě Jones navázala na své padesátibodové představení z předchozí fáze sezóny a Trutnov potrestala 44 body a 18 doskoky za pouhých 33 minut na hřišti. Druhá nejlepší střelkyně Marija Režan se dostala na 21 bodů, když USK odehrál zápas v osmi hráčkách. Třinácti body se vrátila po zranění kotníku Kateřina Elhotová. Trutnov vedla s 15 body Anna Rylichová.