Pohodlná jízda KP, příprava na pohár pro Lvice

Dvěma zápasy pokračovalo v sobotu třinácté kolo RENOMIA ŽBL. Pro jasnou porážku si na palubovku favorizovaného KP Brno přijely Strakonice, v duelu Slavie s Hradcem se zase jasně radovaly hostující Východočešky.

KP tentokrát pohodlně

Roli favoritek splnily bez problémů hráčky KP Brno ve třináctém kole RENOMIA ŽBL, když doma přehrály Strakonice 108:49. Získaly tak jedenáctou výhru v novém ročníku, poslední celek tabulky z jihu Čech má stále na kontě jediné vítězství.

Královpolanky se v týdnu trochu trápily v poháru proti Ostravě, v následujícím zápase ale daly důraz na to, aby na soupeře vlétly hned o začátku, což se podařilo. Daly rychle šest bodů a po čtyřech minutách zvyšovala trojkou Michaela Stará na 14:3. Nápor pokračoval i dál a vedení se brzy blížilo dvacetibodové hranici. To ještě Strakonice zareagovaly a vlastní šnůrou se dostaly v polovině druhého období na 22:33, závěr poločasu už ale patřil znovu domácím.

Když pak svěřenkyně Dušana Medveckého ovládly třetí čtvrtinu 26:8, definitivně zlomily odpor soupeřek a díky skvělé ofenzivě si mohly v závěru dopřát pokoření stobodové hranice. K tomu nejvíce přispěla střelkyně zápasu Michaela Stará, která si ke 24 bodům pomohla šesti trojkami, Emily Potter přidala 19 bodů. Poražené vedla kapitánka Karolína Fadrhonsová se 13 body.

Hladká příprava na pohár

Velmi zodpovědně vzaly přípravu na Final4 Českého poháru hráčky Hradce Králové. Ty jako loňské obhájkyně čeká v semifinále stejně jako minulý rok pražská Slavia a jen tři dny po losu se tyto celky střetly v rámci třináctého kola RENOMIA ŽBL. Hradec v Praze od začátku kraloval a zvítězily hladce 67:86.

Východočešky avizovaly, že chtějí potvrdit převahu nad Pražankami a podle toho do zápasu i vstoupily. Za prvních pět minut dostaly jen pět bodů a Karolína Šotolová je pomohla poslat do brzkého dvouciferného vedení. Celkově byla první čtvrtina ve znamení dominance hostujících hráček, které si díky koši Effangové vybojovaly čtrnáctibodové vedení.

V náporu pokračovaly svěřenkyně trenérky Ptáčkové i dál, když po patnácti minutách byl rozdíl poprvé přes 20 bodů. V závěru poločasu přišel menší nápor Slávistek, ten se však nepřenesl přes přestávku a Hradec dál v poklidu kontroloval vedení. Nakonec vedly hostující hráčky až o 24 bodů a dostaly na hřiště všech jedenáct hráček na své soupisce.

Nejlepší střelkyní z nich byla s 21 body Kristýna Minarovičová, na dvanáct bodů se dostalo trio Zavázalová, Klaudová a Vojtíková. Pražanky táhla znovu výborná Kamila Hošková s 22 body a 9 doskoky, Eliška Mircová a Ines Ćorda daly po 14 bodech.