Povedený závěr KP na pohárovou výhru nestačil

Basketbalistky KP Brno bohužel nedokázaly zvítězit ani ve svém třetím utkání letošního ročníku prestižního EuroCupu. Brňanky nestačily v Izraeli tamnímu celku Neve David Ramla 63:80. Po polovině základní skupiny jsou tak na poslední příčce tabulky skupiny A.

Královopolanky nastoupily do zápasu bez zbytečného strachu a v úvodní čtvrtině držely se soupeřkami krok. Na malý nápor izraelského týmu dokázaly zareagovat a Sarah Beránková trojkou těsně před koncem první čtvrtiny snižovala na jednobodový rozdíl. Další trojka Beránkové hned na začátku druhého období poslala KP poprvé v zápase do vedení, které hostům o chvíli později ještě vrátila Veronika Remenárová. Posledních pět minut první půle už ale jasně patřilo Ramle, která přitvrdila v obraně a začala postupně navyšovat své vedení. Nepříjemný úsek pro KP stvrdilo zranění Gabriely Andělové, která po střetu ve cloně s pivotkou soupeře Toure zůstala ležet v bolestech na palubovce a do zápasu se zřejmě s poraněným ramenem nevrátila.

Izraelský tým bohužel pokračoval ve zlepšeném výkonu i po přestávce, kdy dál navyšoval vedení až na pětadvacet bodů a Brňanky nedokázaly kontrovat. Hostující hráčky trápila hlavně slabá úspěšnost střelby, která sotva překročila třicet procent. Až v poslední čtvrtině český tým zabral, začalo se mu více dařit na obou koncích palubovky a alespoň dokázal snížit rozhodnutý stav na přijatelný rozdíl.

Hvězdou zápasu byla s 20 body, 14 doskoky a sedmi asistencemi byla Američanka Brittany Boyd v dresu domácích, doplnily ji Toure s 18 body a Mitchell se 17, obě hráčky navíc doskočily jedenáct míčů. Třemi dvoucifernými střelkyněmi poražených byly jedenáctibodové Remenárová s Evou Kopeckou, deset bodů přidala Michaela Stará.