Povinná výhra v derby pro Žabiny

Basketbalistky Žabin Brno potvrdily roli favoritek a zvítězily v předehrávce desátého kola na palubovce městského rivala Teamstore 93:47. Hned čtyři hráčky vítězného týmu se dostaly na 11 bodů.

Žabiny chtěly napravit nepovedený úvodní duel po reprezentační přestávce, ve kterém jasně nestačily na USK a Teamstore jim byl pro tento účel ideálním soupeřem. Domácí hráčky se držely na kontakt jen v první čtvrtině, kterou prohrály o šest bodů. Ve druhé desetiminutovce se jim rozpadla obrana, inkasovaly 32 bodů a náskok Žabin přerostl dvacetibodovou hranici.

Po přestávce se domácí tým znovu chvíli alespoň v dílčím výsledku ve čtvrtině držel, hlavně díky dobré střelbě Terezy Zítkové, v poslední čtvrtině však dokázaly domácí hráčky vstřelit jen šest bodů, a nakonec byly rády, že neinkasovaly stovku.

Do dvouciferných čísel se dostalo hned šest hostujících hráček, čtyři z nich daly jedenáct bodů a dvě po deseti. Na pozici elitní střelkyně vítězného týmu se sjednotily Petra Záplatová, Michaela Vacková, Nikola Dudášová a Justina Matuzonyté. Teamstore vedla Tereza Zítková s 15 body. Žabiny se posunuly na třetí příčku tabulky, Teamstore je předposlední.

V sobotu pokračuje desáté kolo třemi zápasy.

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno):„Za dnešní zápas patří holkám velká pochvala, v obraně se nám podařilo plnit pokyny a komunikovat, což je velký posun od předchozích utkání. Družstvo Žabin bylo jasným favoritem a odehrálo pěkný zápas s velmi dobrou úspěšností střelby.“

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno):„Jsme rádi za povinnou výhru, která se díky tvrdší hře soupeře nerodila lehce a gratuluji Elišce Hamzové k prvním bodům v ŽBL. Jsem rád, že jsme byli schopni rozložit minuty mezi všech dvanáct hráček a dopřát některým hráčkám větší odpočinek.“