Pražské týmy mají hladké výhry

Dvěma zápasy sedmého kola pokračovala o víkendu RENOMIA ŽBL. Dařilo se favoritům, když pražský USK setřásl největšího ligového soka posledních let z Hradce Králové, stále bez výhry jsou Strakonice, které nestačily na Slavii Praha.

Hradec tentokrát bez šance

Největším soupeřem v posledních letech v české lize byly pro pražský USK hráčky Hradce Králové. Loni v úvodu sezóny dokonce Pražanky v posledních minutách otáčely nepříznivý vývoj, zřejmě i proto k utkání přistoupily velmi zodpovědně a dovedly ho k vítězství 98:66.

Ještě v první čtvrtině se svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové držely na kontakt a dvouciferný náskok ještě zvládly snížit na hratelný rozdíl. Do druhé desetiminutovky ale nastoupil plně soustředěný USK a duel rychle změnil směr. Během dvou minut druhé čtvrtiny náskok přerostl dvacetibodovou hranici a od té doby už Pražanky měly duel kompletně pod kontrolou.

Hradecké porazilo 29 ztracených míčů, Pražanky si skvěle dávaly míč z ruky a připsaly si jedenatřicet asistencí. USK vedla s 20 body a 14 doskoky Dragana Stankovič, na devatenácti bodech zůstala Brionna Jones. Hradec držela s 12 body kapitánka Pamela Effangová.

Strakonice ztrácely od šesté minuty

Ani v pátém zápase ligového ročníku nezískaly basketbalistky Strakonic první výhru. Nestačily na pražskou Slavii poměrem 56:85, která má čtvrtou ligovou výhru ze šesti duelů.

Strakonice se držely na kontakt se soupeřkami šest minut, když ještě Luisa Vydrová zvládla snížit na 10:11. Pak už ale bylo na palubovce jen jedno družstvo. Slavia uzavřela první čtvrtinu patnácti body v řadě a načala poklidný průběh zápasu. V podobném režimu pokračovalo i druhé hrací období, kdy Pražanky přiblížily náskok třicetibodové hranici a v té rovině pokračoval prakticky celý druhý poločas.

Strakonické trápilo jedenatřicet ztracených míčů a o dvacet méně doskoků. Se sedmnácti body táhlo poražené duo Vydrová s Annou Roseckou. Slavie se opírala o dvacet bodů Kateřiny Rokošové, na osmnáct se dostala Eliška Žílová.