Předvánoční bitva patří Levharticím

Posledním zápasem zakončila RENOMIA ŽBL svou část odehranou v roce 2019. Dohrávka dvanáctého kola nabídla parádní drama, když Levhartice Chomutov ukořistily na palubovce Slovanky výhru až v prodloužení. Dohrával se i duel Středoevropské ligy CEWL s dvojí českou účastí.

Drama pro nováčka

Parádní drama nabídl fanouškům duel dvanáctého kola mezi Slovankou a Chomutovem. Muselo rozhodnout až prodloužení a v něm slavily Levhartice 71:63, které tímto zakončily svou bilanci v roce 2019 na šesti výhrách a stejném počtu porážek a jsou na šestém místě tabulky.

Většina z úvodních čtyřiceti minut patřila ale domácímu celku. Mladoboleslavský tým se ujal vedení hned v samém úvodu, udržel v první čtvrtině své soupeřky na čtyřech koších a celkem osmi bodech, takže Slovanka vedla 16:8. Ve druhé čtvrtině se ofenziva Chomutova rozjela, ale ve správnou chvíli vždy zapnula i Slovanka a udržela si tak do přestávky těsné vedení.

Liché čtvrtiny patřily v tomto zápase Slovance a potvrdilo se to i po poločase, když znovu opadla ofenziva Levhartic a domácí hráčky utekly do náskoku, který byl až desetibodový ještě necelých sedm minut před koncem. Pak ale zavelela bývalá hráčka Slovanky Monika Satoranská, přidala se k ní Zuzana Kučerová a dvě minuty před koncem poprvé v zápase vedly Levhartice. Slovanka ještě zabrala a vedla po koši Kateřiny Bartoňové v poslední minutě o tři body, sedmnáct sekund před koncem ale Veronika Aulichová srovnala trojkou a muselo se do prodloužení.

Hostující hráčky daly prvních šest bodů prodloužení a vydřely cenné vedení. Domácí hráčky se dostaly na rozdíl dvou bodů, v tu chvíli ale minutu před koncem trefila klíčovou trojku Michaela Krejzová a rozhodla o výhře Chomutova, který si závěr pohlídal na šestkách.

Právě Krejzová byla nejlepší střelkyní zápasu se 17 body, ke kterým přidala i 12 doskoků, doplnila ji s patnácti body Aulichová. Monika Satoranská dala jen čtyři body a trefila jedinou střelu ze čtrnácti, přidala však 16 doskoků. Slovanku držela se 13 body Monika Fučíková, Eliška Hálová dodala 12 bodů.

CEWL znovu pro Žabiny

I druhý vzájemný zápas během 20 hodin vyšel vítězně pro Žabiny, které v CEWL přehrály Ostravu 88:66. Střelkyní zápasu pro vítězky byla znovu Petra Záplatová, tentokrát s 15 body, Michaela Vondráčková přidala 12 bodů. Brňanky s jedinou prohrou vládnou tabulce své skupiny.